یکشنبه, 21 مرداد 1397 - 16:52

توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس برگزار شد / همایش تخصصی «تربیت کودکان کارآفرین از طریق قصه گویی» در شیراز

همایش تخصصی «تربیت کودکان کارآفرین از طریق قصه گویی» با همکاری اتاق بازرگانی فارس و دانشگاه شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این همایش که پیش از ظهر یکشنبه برگزار شد، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس کودکی را اولین و مهم ترین دوره زندگی انسان عنوان کرد که برای اولین بار با محیط زندگی ارتباط اجتماعی برقرار می کند و دورانی سرنوشت ساز برای او خواهد بود؛ چراکه بنیان های دانش، مهارت و نگرش از دوران کودکی شکل می گیرد و اهمیت و ضرورت آن برای تمام دست اندرکاران تعلیم و تربیت پذیرفته شده است.

زهرا افتخاری به ضرورت تحول و نوآوری آموزشی از سال های کودکی اشاره داشت و اهمیت برنامه ریزی و مؤلفه های تأثیرگذار با شرایط و امکانات موجود را مطرح کرد.

وی به استفاده از الگوهای آموزشی کارآفرینی مناسب کودکان تأکید کرد که ضمن ایجاد جاذبه برای آنها، به طور مستقل و غیرمستقیم تأثیر مثبتی در آینده آموزشی آنان خواهد داشت.

افتخاری با توجه به این نکته که در سال های کودکی مفاهیم و مؤلفه ها از راه بازی آموزش داده می شوند؛ به فرآیند تجربه به طور طبیعی اشاره و یادگیری در این دوره را عامل موفقیت در دوره های بعد عنوان کرد.

وی با تأکید بر ضرورت کارآفرینی در رشد و توسعه اقتصادی کشورهای مختلف و در نظام آموزش و پرورش افزود: این مسئله یک واقعیت اجتناب ناپذیر است و تلاش در این عرصه اتفاقات خوبی را در آینده برای مخاطب رقم می زند.

مدیرکل کانون فارس ادامه داد: تلاش های جدید در زمینه توسعه آموزش کارآفرینی در کودک شروع شده و اقداماتی صورت گرفته است؛ در جامعه امروز این میزان بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی معضلی چالشی است که جامعه ما با آن درگیر است و یکی از عواملی که می تواند چهره اقتصادی، اجتماعی و صنعتی کشور را تغییر دهد بهره مندی از روحیه کارآفرینی و در نهایت انسان کارآفرین است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی