یکشنبه, 21 مرداد 1397 - 15:43

توصیه های مارک زاکربرگ برای کسب موفقیت طولانی مدت

مارک زاکربرگ موسس نخستین شبکه اجتماعی جهان (فیس بوک) است که توانست در سن 20 سالگی به ثروتی میلیاردی دست پیدا کند. به همین خاطر است که بسیاری وی را به عنوان یکی از موفق ترن کارآفرینان تاریخ می دانند. بدون شک وی به عنوان الگوی این عرصه در سراسر جهان محسوب شده و همین امر نگاه ها را به سمت او جذب کرده است.

به همین خاطر توصیه-های وی بدون شک دارای اهمیت و ارزش بسیار بالایی خواهد بود. جالب است بدانید که وی همچنان موفق شده است تا شبکه اجتماعی خود را در بالاترین سطح نگه دارد که این امر در حالی است که مثال های متعددی از کارآفرینانی وجود دارد که تنها در یک مقطع توانسته اند تا کاری بزرگ را صورت دهند. در همین راستا و در ادامه به بررسی پنج توصیه مارک برای کسب موفقیت طولانی مدت، خواهیم پرداخت.

1-به طور مدام نوآوری داشته باشید

بدون شک یک اتفاق جدید به خوبی قادر خواهد بود تا مخاطبان را به وجد آورد. به همین خاطر برند شما باید چیزی جدید برای عرضه داشته باشد تا همچنان بتواند مخاطبان خود را حفظ کند. در این رابطه توجه داشته باشید که شما در عرصه کسب و کار خود تنها نیستید و این امر باعث می شود تا ضرورت توجه به عملکرد خود امری کاملا ضروری به نظر برسد. درواقع از جمله رازهای ماندگاری فیس بوک پس از گذشت سال ها، این است که همواره امکانات جذاب و جدیدی را اضافه می کند. بدون شک در این رابطه مدیریت نقش اصلی را داشته که مارک زاکربرگ به خوبی از عهده این امر برآمده است.

مطلب مرتبط:موفقیت به سبک ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا / بررسی 5 نکته مدیریتی که می توانید از لیونل مسی بیاموزید

2-زمان مناسب برای کمک را بیابید

این امر که بخواهید تمامی کارها را به تنهایی انجام دهید، تنها باعث خواهد شد تا فشار زیادی را متحمل شوید. بدون شک تحت این شرایط سرعت انجام کارها با کندی محسوسی مواجه خواهد شد. این امر در بازار رقابتی حال حاضر به از دست رفتن جایگاه منجر شده و امتیازی منفی برای مدیریت شما محسوب خواهد شد. در این رابطه الزامی به استفاده از افراد خارج شرکت نبوده و لازم است تا اولویت را بر استفاده از کارمندان خود قرار دهید. این امر به رشد و شکوفایی افراد حاضر در شرکت نیز کمک بسیاری خواهد کرد. درواقع ممکن است افراد دارای قابلیت هایی باشند که به علت نبود فضا، عملا بی استفاده مانده است که شکوفایی آن بدون شک بیانگر هنر مدیریتی شما خواهد بود.

در این رابطه زاکربرگ عقیده دارد که هیچ فردی نمی داند که تمامی کارهای مرتبط با حوزه کاری ای که انتخاب کرده است را چگونه انجام دهد. به همین خاطر هر فردی در مسیر موفقیت خود نیازمند یک تیم قدرتمند است. نکته دیگری که در این رابطه باید مورد توجه قرار دهید این است که هرگز نباید از کمک گرفتن هراسی داشته باشید و آن را نشانه ضعف بدانید. فراموش نکنید که هدف شما باید کسب موفقیت باشد و به همین خاطر نباید موفقیت خود را به خاطر چنین بهانه هایی با خطر مواجه سازید.

3-تفکری عمیق داشته باشید

به عقیده مارک یک کارآفرین موفق باید همواره به ایده و تصمیمات خود توجه کافی را نشان دهد. در این رابطه وی توصیه می-کند تا زمانی را صرف بررسی عملکرد گذشته و نظرات دیگران کرده و تصمیمات خود را مورد بررسی چندباره قرار دهید. این امر در رابطه با نحوه شکل گیری فیس بوک نیز صادق بوده است. وی مدت ها قبل از اجرایی کردن ایده خود به بررسی تمامی جنبه ها پرداخته و همین امر باعث شد تا شروعی بی نظیر را تجربه کند.

4-صمیمیت خود را با سایرین حفظ کنید

اگرچه برخی از مدیران بر این باور هستند که باید با سایرین کاملا مقرراتی و خشک برخورد کنند، با این حال مارک نظری کاملا متفاوت داشته و رفتار دوستانه وی با همگان از جمله ویژگی های خوب او تلقی می شود. با نگاهی به نظر کارمندان فیس بوک به این نکته پی خواهید برد که یکی از مهم ترین دلایل رضایت شغلی آن ها ناشی از همین رفتار فوق العاده مارک است. همچینن وی همواره در موقعیت های دشوار، با حفظ آرامش خود باعث شده است تا تیم شرکت بتواند به خوبی وظایف خود را بدون هیچ گونه نگرانی یا تنش دنبال نماید.

مطلب مرتبط:از جف بزوس تا مارک زاکربرگ / کارآفرینان تحسین شده چه می کنند؟

5-همواره به دنبال افراد بامهارت باشید

بدون شک بازوی اجرایی و از جمله مهم ترین عوامل موفقیت، کارمندان محسوب می شوند. به همین خاطر بسیار مهم است که تیم خود را با مهره های پرقدرتی تشکیل دهید. در این رابطه نقش مدیریت کاملا حیاتی بوده و باید وظیفه کشف استعدادها را به خوبی انجام دهد. برای مثال مارک زاکربرگ، شریل سندبرگ را که سابقه کار در خزانه داری آمریکا و شرکت گوگل را در کارنامه خود داشت، به عنوان مدیر ارشد عملیات خود انتخاب کرد. وی از آن زمان تاکنون توانسته است از خود عملکرد درخشانی را نشان دهد که این موفقیت ناشی از هوشیاری مارک در انتخاب بهترین ها بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی