پنج شنبه, 02 آذر 1396 - 09:00

موسسه «فوربس» فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی را منتشر کرد / خانواده «آمبانی» از مالکان سامسونگ پیشی گرفت

موسسه «فوربس» هر ساله لیستی از ثروتمندترین خانواده های آسیایی را منتشر می کند و امسال مالکان سامسونگ با یک پله نزول در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته اند.

به گزارش دیجیاتو، مالکان متمول کمپانی کره ای که سال گذشته در صدر این فهرست جا خوش کرده بودند، امسال قافیه را به خانواده «آمبانی» واگذار کرده اند که کنترل شرکت خوشه ای «Reliance Group»  را دست داشته و در زمینه های ارتباطات، نفت و گاز فعالیت دارند.

گفتنی است فوربس در این لیست تنها خانواده هایی را در نظر گرفته که در سه نسل گذشته یک کسب و کار را توسعه داده اند. بر این اساس دارایی خانواده آمبانی 44.8 میلیارد دلار بوده در حالی که ثروت خانواده لی بالغ بر 40.8 میلیارد دلار است.

خانواده لی از نخستین سال انتشار این فهرست در سال 2015 مقام نخست را در دست داشته اند که با توجه به دارایی شگفت انگیز سامسونگ در زمینه های مختلف از موبایل گرفته تا تولید چیپ چندان عجیب به نظر نمی رسد. گفتنی است سامسونگ در سال جاری به سودآورترین کمپانی تولید کننده موبایل و یکی از بزرگ ترین تولید کننده چیپست تبدیل شده است.

لازم به ذکر است این خانواده کره ای در بین 10 مورد اول تنها کسانی هستند که مالکیت یک کمپانی مرتبط به موبایل را در اختیار دارند و دومین مورد در این زمینه به خانواده «کو» در رده بیست و هشتم برمی گردد که با مالکیت ال جی سرمایه ای 8.7 میلیارد دلاری را به هم زده اند.

گفتنی است برخی از ثروتمندترین خانواده های آسیایی چینی هستند که در سال های اخیر و طی توسعه سریع این کشور ثروت هنگفتی را دست و پا کرده اند، با این حال چون نسل های قبلی در این شکل گیری این کسب و کارها نقشی نداشته اند، در لیست مذکور به آنها اشاره نشده است.

بر این اساس در بین کشورهایی که در این لیست جای گرفته اند 18 خانواده از هند، 9 خانواده از هنگ کنگ و 5 خانواده از سنگاپور قرار دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی