شنبه, 20 مرداد 1397 - 15:44

بازدید شرکت های دانش بنیان ایرانی از تکنو پارک گرجستان

دومین نشست تجاری B۲B ایران در کشور گرجستان با هدف برقراری ارتباط تجاری بین شرکت های دانش بنیان ایرانی و گرجی با حضور نماینده ۵۰ شرکت دانش بنیان و فناور به همراه هیات ایرانی، برگزار شد که در همین راستا شرکت های دانش بنیان ایرانی و گرجی در نخستین روز این نشست با هم به گفت و گو و پرسش و پاسخ پرداختند.

به گزارش مهر، در حاشیه سفر هیات ایرانی به گرجستان، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با همراهی رئیس تکنو پارک و رئیس آژانس نوآوری گرجستان از استارتاپ های مستقر در پارک به همراه شرکت های دانش بنیان ایرانی بازدید کردند.

تکنو پارک گرجستان از سال ۲۰۱۶ آغاز به کار کرده و در حال حاضر بیش از ۲۰۰ استارتاپ در تمامی حوزه های علمی و فناوری در این پارک حضور دارند. این مکان یک فضای آزاد برای کسب و کار در گرجستان به شمار می رود.

در حاشیه سفر هیات ایرانی، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با چرکز بشویلی قائم مقام وزیر اقتصاد و توسعه پایدار-آژانس سرمایه گذاری، خیدورلی رئیس آژانس نوآوری و فناوری، خارانیشویلی معاون وزیر آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش گرجستان ملاقات کرد که در این ملاقات به مباحث مربوط به نحوه تعامل شرکت های دانش بنیان ایرانی جهت همکاری با شرکت ها و استارتاپ های گرجی بحث و تبادل نظر پرداخته و توافقات لازم صورت گرفت. همچنین در نشست دو جانبه ای با رئیس آژانس سرمایه گذاری این کشور حضور یافت.

علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: ظرفیت های مشترکی میان کشورهای ایران و گرجستان وجود دارد. حضور شرکت های دانش بنیان در این نشست ها نیز به منظور تکمیل ظرفیت های مشترک خواهد بود، بنابراین امیدواریم بستر فعالیت سرمایه گذاری بهتری فراهم شود.

وی ادامه داد: بیشتر پازل های فناوری در ایران شکل گرفته و به فعالیت استارتاپ ها سرعت داده است. با توجه به این رشد و ظرفیت بالای نیروی انسانی در ایران، امکان تعامل در حوزه استارتاپ ها و تعامل با کشورهای همسایه در این زمینه بالا به نظر می رسد. حضور شرکت های پیشران در فناوری های نوین می تواند این بستر را تقویت کند.

دلیری افزود: شرکت های ایرانی امروز از تکنوپارک کشور گرجستان بازدید کردند. در جلساتی که با مدیران این پارک داشتند بستر فعالیت و همکاری را مناسب دیدند، اما سوالاتی ایجاد شد که در تعامل با کشور گرجستان باید حل شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی