پنج شنبه, 27 مهر 1396 - 08:21

طرح کاج راهکاری برای کاهش بیکاری

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت که طرح اعتبار کارانه اشتغال جوانان (کاج) می تواند دغدغه بیکاری را کاهش دهد.

احمد توصیفیان روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار کرد: یکی از برنامه های ایجاد اشتغال ارتقای آموزش، تخصص و مهارت دانش آموختگان و جوانان است که در قالب طرح اشتغال فراگیر یا کاج به آن پرداخته شده است.

وی بیان کرد: استان همدان در قالب طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی 4هزار نفر از سهمیه 150 هزار نفری کشور را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: تاکنون 2 هزار نفر از دانش آموختگان دارای شرایط در سامانه نام نویسی کردند همچنین ثبت نام از 200 واحد پذیرنده برای جذب کارورزان صورت گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان بیان کرد: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی یکی از زیربخش های طرح کاج است که در این راستا سهمیه همدان یک هزار و 50 نفر است.

توصیفیان در ادامه توضیح داد: در حال حاضر 250 متقاضی برای طرح مهارت آموزی معرفی و مشغول به فعالیت شده اند.

وی گفت: برای اجرای طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) کار مطالعه تحلیل دینامیک اشتغال استان و شناسایی 10 رشته اولویت دار استان که دارای اشتغال بالا و ارزش افزوده بالایی هستند در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: همچنین در راستای طرح تکاپو چندین دوره آموزشی بازدید از نمایشگاه در حوزه چرم و مصنوعات چرمی برگزار شد.

توصیفیان اضافه کرد: برای عملیاتی شدن طرح کاج، متقاضیان در مراکز آموزشی دولتی و سیار 5میلیون نفر ساعت و مراکز غیردولتی و آموزشگاه های آزاد 4 میلیون نفر ساعت آموزش دیدند.

وی یادآوری کرد: از 16 هزار فرصت شغلی ایجادشده در سال گذشته 10 هزار نفر دارای گواهینامه مهارت از مرکز آموزش فنی و حرفه ای بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان خاطرنشان کرد: 38 هزار و 288 نفر سال گذشته با گذراندن دوره های فنی و حرفه ای گواهینامه این مرکز را دریافت کردند.

طرح کاج در راستای ایجاد اشتغال برای 150 هزار نفر از دانش آموختگان در طرح کارورزی از سال 95 در چهار استان کشور اجرایی، آزمایش و سامانه آن طراحی و در همان سال گسترش داده شد.

در نهایت با توجه به گذراندن دوران آزمایش و آماده سازی زیرساخت ها در بهمن پارسال و با حضور رئیس جمهوری در جلسه شورای عالی اشتغال طرح تصویب شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی