پنج شنبه, 27 مهر 1396 - 08:00

پرداخت تسهیلات برای راه اندازی کسب و کار الکترونیک

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت که این وزارتخانه با هدف حمایت از راه اندازی کسب و کار های الکترونیک، به طرح های اشتغال زایی حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات تسهیلات پرداخت می کند.

به گزارش ایرنا، مرتضی بلالی روز چهارشنبه در کارگروه توسعه و توانمند سازی اقتصاد دیجیتال استان اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایده های جدید در بخش راه اندازی کسب و کارهای الکترونیک حمایت می کند.

به گفته وی، این وزارتخانه از محل وجوه اداره شده و طرح های اشتغال فراگیر که شامل توسعه دهندگان حقیقی و حقوقی فعالیت های الکترونیک است، به افراد تسهیلات پرداخت می کند.

بلالی گفت: فعالیت حدود 800 هزار مشترک تلفن همراه در چهارمحال و بختیاری ظرفیت مناسبی برای راه اندازی کسب و کارهای دیجیتال مبتنی بر همراه است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: این کارگروه باید فرصتی برای فرهنگ سازی و معرفی فعالیت های در حال انجام در حوزه اقتصاد دیجیتال در استان باشد.

کاظم منزوی افزود: کارگروه اقتصاد دیجیتال باید حمایت کننده ایده ها و فکرهای خلاقانه حوزه الکترونیک و دیجیتال، تجاری سازی ایده های کارآفرینان با هدف رونق اقتصادی در استان باشد.

مدیرکل پست چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: بنیاد علوی با هدف احیای صنایع دستی منسوخ شده در تمامی استان ها علاوه بر فعال کردن شرکت ها و کارگاه های صنایع، بازار تجارت بین المللی برای محصول نیز از طریق کسب و کارهای الکترونیک راه اندازی می کند.

حسین عنایتی ادامه داد: صنعت و هنرهای دستی فراوان فراموش شده و مغفول مانده در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که باید در راستای ایجاد اشتغال و کسب درآمد برای خانوارها دعوت همکاری از این بنیاد در استان شتاب گیرد.

به گفته وی، با تغییر تکنولوژی سبک و کیفیت زندگی متحول و به سمت و سوی دیجیتالی سوق یافته است که در این راستا نیز تجارت الکترونیک در چهارمحال و بختیاری فرهنگ سازی شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی