یکشنبه, 23 مهر 1396 - 08:42

وضعیت 2 قرارداد خارجی سایپا از زبان رئیس هیأت مدیره

رئیس هیأت مدیره سایپا از ورود نخستین خودروی برقی تولید داخل تا پایان سال خبر داد و وضعیت دو قرارداد خارجی سایپا را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محمدعلی سیدابریشمی در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی خودرو گفت: پیشرفت فناوری های نوین شرایط را برای عرضه خودروهای برقی به بازار فراهم کرده و خودروسازان داخلی نیز برای اینکه از بازار عقب نباشند باید برای طراحی خودروهای جدید اقدام کنند.

وی ادامه داد: بر همین اساس، خودروی برقی تولید داخل برای نخستین بار تا پایان سال وارد بازار می شود.

این مقام مسئول درباره همکاری شرکت های خودروسازی خارجی با سایپا در دوره پسابرجام گفت: شرکت نیسان که پیش از این بازار ایران را به خاطر بازار آمریکا و اعمال تحریم ها ترک کرده بود، در رایزنی های چند ماه اخیر موافقت کرده محصولات این شرکت در ایران تولید شود.

به گفته سیدابریشمی، نیسان به خاطر تامین قطعات یدکی لطمه زیادی به کشور وارد کرد، اما اخیرا با توجه به محدودیت هایی که دولت قائل شده، در مذاکره با نیسان شرایط ویژه ای دیده که باید با شرکت تولیدکننده داخلی همکاری کند.

وی درباره مذاکره با شرکت کیا کره جنوبی گفت: این شرکت با توجه به شرایط جدید ایران ابراز تمایل کرده که چند محصول را در شرکت پارس  خودرو تولید کند.

فهرست کامل اخبارامروز

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی