چهارشنبه, 18 مرداد 1396 - 10:13

فرار از زندان

همان طور که قبلا گفتم اشخاص، کسانی را دوست دارند که مانند خود آنها باشند. به قول جفری گیتومر در شرایط برابر، مردم از دوستان خود خرید می کنند و در شرایط نه چندان برابر نیز مردم از دوستان خود خرید می کنند. اشخاص با کسانی بیشتر هستند که مانند خودشان باشد به همین دلیل تاکید می کنم همگام شدن یکی از بهترین شیوه های ارتباط موثر است.

یک مثال ساده، وقتی شما صبح به محل کار خود رفته اید یکی از همکاران شما خیلی سرحال و پرانرژی است و دیگری کسل و خواب آلوده، پرواضح است که اگر با نفر اول کسل آلود برخورد کنید فقط حوصله او را سر می برید و شخص مقابل تان را عصبی می کنید و اگر با نفر دوم پرانرژی رفتار کنید قطعا زمان مناسبی برای شروع و ادامه نخواهید داشت و او خیلی زود به دنبال مکانی برای تنهایی خود می رود یا اگر صمیمی باشید می گوید لطفا تنهام بگذار.

فردریک پرلز بنیانگذار Gestalt Theraphy می گوید: وقتی شما یک شخصیتی دارید یا خود را در چارچوب ماه تولد و تیپ های شخصیتی محدود می کنید، نظام بسته و سختگیرانه ای برای خود ایجاد می کنید و این یعنی رفتاری سخت و بی انعطاف و دیکته شده. با این شرایط شما نمی توانید با دیگران همگام شوید، نمی توانید آزادانه و با فراغ بال از منابع درونی تان استفاده کنید. پرلز در آخر اصرار داشت که اشخاص از زندان های درون شان خود را رهایی بخشند و بی انعطافی و ذهن از قبل برنامه ریزی شده خود را کنار بگذارند.

وقتی که شما با کسی همگام می شوید در قدم بعدی او همگام با شماست این مطلب در ظاهر کمی عجیب است، اما یکی از بهترین راه های تغییر رفتار دیگران این است که ابتدا یک یا چند رفتار ما را شبیه به خود ببیند و بعد خود را تغییر دهیم او نیز تغییر خواهد کرد.

مهم: فراموش نکنید از زندان درون تان خود را رهایی دهید. ما باید با کسب مهارت های فردی قدرت ارتباط موثر و زندگی بهتر را به دست آوریم.

کارشناس بازاریابی و فروش

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی