یکشنبه, 22 مرداد 1396 - 16:18

کلینیک کسب و کار / پرسش و پاسخ درباره الگو برداری از استارتاپ های موفق

پرسش: من در حال راه اندازی استارتاپی مانند اسنپ در یکی از شهرهای شمالی هستم چه راهکارهایی برای راه اندازی و موفقیت من پیشنهاد می کنید؟

پاسخ کارشناس: در استارتاپ ایده های خلاقانه و نوآورانه بسیار مهم هستند. گرچه اسنپ نیز کپی استارتاپ اوبر است، اما ایده های نو موفق ترند. 

نکته دوم اینکه شما می توانید از تجربیات اسنپ و تپسی و کارپینو و... برای راه اندازی استارتاپ حمل و نقل آنلاین استفاده کنید، اما این را فراموش نکنید که شما برای موفقیت باید با شرکت های بزرگ رقابت کنید. شاید گام اول و مهم شما مطالعه و تحقیق باشد. شما باید براساس آمار و ارقام بدانید که شهر شما دارای چه ظرفیتی برای استفاده از سیستم آنلاین حمل و نقل دارد. میزان استفاده مردم از تاکسی تلفنی چه قدر است؟ هزینه ها و تعرفه ها چگونه است؟ مسافت ها و ترافیک های شهری چگونه است؟ سطح درآمد مردم به چه میزان است؟ امکانات زیرساختی مانند اینترنت در چه موقعیتی است؟ میزان مشارکت مسئولان و ادارات به چه نحوی است؟ اتومبیل های شما در چه سطحی است؟ رانندگان آیا آمادگی همکاری در این زمینه را دارند؟

این نکته را فراموش نکنید که استارتاپ هایی مانند اسنپ و تپسی برای شهرهای بزرگ طراحی شده اند و بخش زیادی از رانندگان کسانی هستند که در وقت اضافه به این سیستم حمل و نقل اضافه می شوند. علاوه بر این میزان مسافت مبدا و مقصد در کلان شهرها نسبت به شهرهای کوچک نیز متفاوت است. همین طور عادت به زندگی شهرنشینی در کلان شهرها یک ضرورت است. آیا شهر کوچک شما دارای شرایط برابری با شهرهای بزرگ ایران است.

برای راه اندازی استارتاپ حتما مطالعه و تحقیق را فراموش نکنید و به جزییات با دقت پاسخ دهید تا بتوانید استارتاپی موفق راه اندازی کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی