شنبه, 06 خرداد 1396 - 08:30

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران / کاهش تقاضا باعث پایین آمدن نرخ سکه شد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به تشریح وضعیت بازار داخلی و خارجی طلا و سکه پرداخت و تصریح کرد که به دلیل کاهش تقاضا و همچنین کاهش نرخ ارز، قیمت سکه در بازار داخلی روند نزولی پیدا کرده است.

محمد کشتی آرای به ایسنا گفت: در دو هفته قبل قیمت جهانی طلا روند کاهشی پیدا کرده بود اما در هفته ای که گذشت برخی تحولات سیاسی در عرصه بین الملل و همچنین تحول در برخی شاخص های اقتصادی باعث شد که مجددا قیمت جهانی طلا به سمت افزایش حرکت کند و در این مدت به طور متوسط طلا ۱۰ دلار افزایش قیمت داشت به طوری که از ۱۲۵۳ دلار به ۱۲۶۳ دلار رسید.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه اینجاست که افزایش قیمت جهانی طلا تأثیر افزایشی روی طلا و سکه در بازار داخلی نداشت و برخلاف جهت صعودی طلا در بازار جهانی، قیمت ها در بازار داخلی رو به کاهش رفت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به دلایل کاهشی شدن قیمت طلا و سکه در بازار داخلی گفت: در مورد سکه کاهش تقاضا باعث شد که قیمت آن در هفته ای که گذشت نزولی شود و به طور متوسط سکه تمام حدود ۱۶ هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرد. از طرفی هم کاهش قیمت ارز و تأثیر آن باعث شد که برخلاف بازار جهانی قیمت ها در بازار داخلی کاهش پیدا کند.

کشتی آرای اضافه کرد: قیمت سکه به طور متوسط ۱۶ هزار تومان،  نیم سکه ۱۰ هزار تومان و ربع سکه ۴۰۰۰ تومان کاهش یافته و قیمت سکه گرمی تغییری نداشته است. در مجموع کاهش قیمت ارز و کاهش تقاضا باعث این روند نزولی در بازار داخلی سکه شد.

وی درباره وضعیت بازار سکه و طلا در ماه رمضان توضیح داد: اکنون  دادوستدها در بازار کاهش پیدا کرده است و با شروع ماه رمضان با یک عدم تقاضا روبه رو خواهیم بود و بازار در هفته اول آرام خواهد بود، اما با نزدیک شدن به نیمه ماه رمضان بازار مجددا رونق خواهد گرفت. بعد از آن در ایام شب های قدر دادوستد کاهشی خواهد شد و بعد در اواخر ماه رمضان و با فرا ر سیدن تابستان دوباره تقاضا افزایش خواهد یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی