سه شنبه, 23 آذر 1395 - 08:30

پست بانک ایران 80 هزار فقره تسهیلات اشتغال زایی در حوزه ICT پرداخت کرده است

پست بانک ایران به فعالان حوزه های ICT و تمامی طرح های خرد و کوچک این حوزه، تاکنون بیش از 80 هزار فقره تسهیلات اشتغال زائی پرداخت نموده است.  

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران، خسرو فرحی مدیرعامل این بانک با بیان مطلب فوق گفت: پست بانک ایران بعنوان بانک توسعه  ای و تخصصی حوزه ICT کشور از شهریورماه سال جاری آمادگی خود را برای پذیرش و تأمین مالی و نیازهای اعتباری و سرمایه در گردش طرح های مطرح در حوزه ICT اعلام و از تمام فعالان این حوزه درخواست نمود که با مراجعه به شعب این بانک با شرایط سهل تری تأمین مالی شوند.

وی افزود: در همین راستا فعالان این حوزه می توانند با ارائه طرح های خود به بانک یا سرمایه در گردش مورد نیاز، مورد حمایت بانک قرار گرفته و بانک از محل منابع داخلی یا صندوق توسعه ملی، در حوزه ارزی و ریالی تسهیلات مورد نیاز آنها را تامین می کند.

فرحی با اشاره به این که این تسهیلات سقف خاصی ندارد و متناسب با نیاز اعلامی خواهد بود گفت: با توجه به نقش بانک به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ICT کشور در زمینه حمایت از کسب و کارهای خرد، آماده پذیرش طرح های حوزه مذکور و ارائه تسهیلات به شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک هستیم.

مدیرعامل پست بانک ایران ضمن اشاره به ارائه تسهیلات از طریق منابع وجوه اداره شده متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نزد این بانک عنوان کرد: پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات مذکور توسط کمیته وام وجوه اداره شده به بانک برای پرداخت ابلاغ می شود و طی مراحل بعدی به ویژه ارائه مدارک و توجیه متقاضیان نسبت به میزان تسهیلات روند اجرائی آن که البته کمی زمان بر است انجام می شود.

وی در ادامه با تأکید بر این که پست بانک ایران به عنوان تنها خرده بانکدار کشور است افزود: بانک در شش ماهه منتهی به امسال حدود 80 هزار فقره تسهیلات خرد و اشتغال زای کوچک در روستاها و شهرهای کم جمعیت پرداخت کرده است.

دکتر فرحی در عین حال از برنامه این بانک درخصوص ساماندهی این وام ها خبر داد و گفت: در نظر داریم با کارت اعتباری تا سقف 500 میلیون ریال در حوزه شهر و روستا تسهیلات خرد و اشتغال زا را ساماندهی کند که طبیعتاً هم گستردگی خواهد داشت هم شرایط پرداخت آن سهل تر می شود.

وی در پایان با اشاره به صندوق امانت بانک نیز خاطرنشان کرد: در هشت شعبه بانک در سراسر کشور امکان ایجاد صندوق امانت وجود داشت که این صندوق ایجاد شده و دو شعبه در تهران دارای صندوق امانات هستند. اگر شرایط شعب دیگر هم فراهم باشد امکان گسترش این صندوق ها وجود دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی