چهارشنبه, 26 اسفند 1394 - 00:00

روزگار دیگری آغاز می‌ شود

عمر مجموعه‌ای از روزهای به هم پیوسته است. بهار و زمستان نمی‌شناسد. هفته‌ها، ماه‌ها و فصل‌ها را ما آدمیان نشانه‌گذاری کردیم تا چیزهایی از یادمان نرود. خاطره‌هایی را به یاد بیاوریم و زندگی خود را با نیرویی نو به دلایلی برای شادمان بودن زینت ببخشیم. آغاز سال نو و عید مهربان و سخاوتمند نوروز را بهانه‌ای می‌کنیم تا صمیمانه‌ترین درودهای خود را نثار شما کنیم و از خداوند برای همه هم‌میهنان سلامت و سربلندی بخواهیم.

خیلی‌ها اعتقاد دارند که روزگار جدیدی برای مردم ایران‌زمین آغاز شده ‌است. می‌شود این اعتقاد را پذیرفت به شرط اینکه همه ما در درون انسانی خود باور کنیم تغییر را و دل بدهیم به آواهایی که ما را به نو اندیشیدن و نو رفتار کردن می‌خواند. جهان بهاری‌شده آماده است تا به میزانی که اراده می‌کنیم به بهتر شدن، مسیرهای سعادت پیش پای ما بگشاید.

735357857364246246247634737353458345

بیرون خبری نیست. آنچه هست زمین‌های کشت نشده، عمارت‌های ساخته نشده، ثروت‌های مدفون در دل خاک و محبت‌های ابراز نشده است. باید در درون ما اتفاقی بیفتد تا همه چیز آن بشود که می‌خواهیم. هیچ عامل بیرونی قرار نیست کاری را انجام دهد که ما مردم در درون خود اراده و تلاش لازم را مصروف آن نکرده‌ایم. آنچه داریم هم محصول تلاش شهروندان ساده و معمولی این کشور پهناور است. شهروندان معمولی این کشور با رأی خود دولتی عاقل بر سر کار آوردند، رأی و نظر مردم بود که به سال‌ها دعوای آزارنده بین کشورمان و قدرت‌های جهانی پایان داد، نمایندگانی متفاوت از دوره‌های قبل به مجلس فرستاد و تنها همین مردم معمولی می‌توانند سرنوشت بهتری برای خود و برای فرزندان خود رقم بزنند.

ما می‌توانیم کشور بهتری با سطح رفاه بالاتر، با درجات اخلاقی قابل دفاع‌تر و دارای حقوق شهروندی مناسب‌تر بسازیم. این کار فقط از مردم منسجم و آگاه برمی‌آید و بس. در این روزگار جدید ما بیش از هر چیزی به کتاب و خواندن نیاز داریم. کتاب و مطلبی که صرف‌نظر از اینکه با تمامی دیدگاه‌های نویسنده‌اش موافق باشیم یا نه، ارزش خواندن و تعمیق و تفکر داشته باشد. راه بیرون رفتن از سیکل معیوب عقب‌ماندگی و رکود، تنزل اخلاقی و بیکاری و قرار گرفتن در سرخط رونق و پیشرفت همانا آگاهی و خواندن است.

بهار را و نوروز را بهانه‌ای می‌کنم تا به همه خوانندگان «فرصت امروز» مبارکباد روزگار نو بگویم و نیز سپاس بگویم همه فرزندان شما را که در این روزنامه خلاقیت، صداقت و تجربه خود را برای تولید محتوای مناسب به کار بستند. نوروز، فرصت امروز همه ماست.

* عضو «شورای سردبیری» «فرصت امروز»

شهروندان معمولی این کشور با رأی خود دولتی عاقل بر سر کار آوردند، رأی و نظر مردم بود که به سال‌ها دعوای آزارنده بین کشورمان و قدرت‌های جهانی پایان داد، نمایندگانی متفاوت از دوره‌های قبل به مجلس فرستاد و تنها همین مردم معمولی می‌توانند سرنوشت بهتری برای خود و برای فرزندان خود رقم بزنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید



عضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی