شنبه, 21 مرداد 1396 - 16:36

شرکت سرمایه گذار اوبر، از تراویس کالانیک به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد

تنها چند روز از زمانی که گرت کمپ، یکی از موسسین اوبر اعلام کرد مدیرعامل پیشین، تراویس کالانیک دیگر به سمت خود در کمپانی بازنمی گردد می گذرد و حالا Banchmark Capital، یکی از سرمایه گذاران اولیه اوبر که در هیأت مدیره اوبر نیز حضور دارد از کالانیک به خاطر «کلاهبرداری» شکایت کرده است. این شکایت نامه به دنبال لغو رای گیری قبلی برای گسترش هیأت مدیره اوبر با سه کرسی جدید است که یکی از آنها بعد از کناره گیری کالانیک از مدیریت عامل، به وی تعلق گرفت.

به گزارش دیجیاتو، Benchmark می گوید اگر  «از سوءمدیریت شرم آور و دیگر سوءرفتارهای کالانیک در اوبر» باخبر بود، هیچ وقت در ماه ژوئن سال گذشته به نفع افزایش کرسی های مدیریتی رأی نمی داد.

در پرونده قانونی Benchmark، کالانیک به کلاهبرداری، نقض وظیفه وفاداری و نقض تعهدات قراردادی متهم شده است. در بخشی از این شکایت نامه آمده:  «مدیرعامل پیشین اوبر، در صدد افزایش قدرت خود در هیأت مدیره اوبر برای منافع خودخواهانه بوده است.»

و در نهایت Benchmark مدعی شده که مدیرعامل سابق اوبر وعده داد دو کرسی باقی مانده را تنها با تأیید کامل اعضای هیأت مدیره تکمیل کند، اما تغییرات را به صورت رسمی و با رای گیری به وجود نیاورده است. در نهایت گفتنی است اگر رای گیری سهامداران در ماه ژوئن -که به اضافه شدن سه کرسی جدید منجر شد- با رأی دادگاه باطل شود، کالانیک دیگر نقشی در هیأت مدیره اوبر نخواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی