چهارشنبه, 22 دی 1395 - 13:15

لپ تاپ RAZER به سرقت رفت / مژدگانی 25 هزار دلاری برای یابنده

فرصت امروز: یک اتفاق نادر و غیرمنتظره، امنیت نمایشگاه CES 2017 را زیر سوال برد. اتفاقی که به یک سرقت عجیب و غریب مرتبط می شود. شرکت RAZER که در جریان برگزاری نمایشگاه به واسطه رونمایی از لپ تاپ جدیدش، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد، گزارش سرقت این محصول را تایید کرده است. افزون بر این، مقامات این شرکت برای یابنده این محصول مبلغ 25 هزار دلار جایزه در نظر گرفته است.

اگرچه اطلاعات دقیقی در مورد نحوه سرقت یا دزدیده شدن محصولی مشخص از RAZER وجود ندارد، اما با توجه به اینکه لپ تاپ سه گانه ویژه بازی از جذاب ترین تولیدات این شرکت در نمایشگاه CES امسال بود، اغلب حدس ها حکایت از دزیده شدن همین محصول دارند. جالب است که RAZER پیش از این نیز آماج حملات سارقان قرار گرفته بود، درواقع در سال 2011میلادی، دو نسخه آزمایشی از لپ تاپ های این شرکت سرقت شد.

اما این یک گزارش سرقت عادی نیست و گمانه هایی در خصوص جاسوسی نیز مطرح است. این گمانه ها پس از آنکه لیانگ تان، مدیرعامل این شرکت در فیس بوک خود متنی دوپهلو را منتشر کرد قوت گرفت.

در بخشی از این متن، به این موضوع اشاره شده است که سرقت فناوری و اطلاعات مرتبط با فناوری های روز موضوع جدیدی نیست و بر این مفهوم تاکید شده که این سرقت می تواند از سوی شرکت های رقیب رخ داده باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی