جمعه, 19 مرداد 1397 - 16:27

5 راهکار کاربردی برای اقدامی مهم در زمینه رابطه برند و مخاطب / چگونه به برندمان در زمینه تاثیرگذاری اولیه کمک کنیم؟

امروزه برند شما با حضور بیش از یک میلیارد وب سایت در اینترنت کار سختی برای نمایش خود به مردم در پیش رو دارد. همچنین اگر از روی خوش شانسی جذب مخاطب به سایت صورت گیرد، به احتمال فراوان کاربر موردنظر فقط چند ثانیه در سایت تان حضور خواهد داشت. سپس به سرعت سراغ محتوای سایت های دیگر می رود. بر این اساس فرصت و زمان چندانی برای تاثیرگذاری ابتدایی موفق در دست نداریم.

در این مقاله قصد ما برجسته سازی برخی از بهترین راهکارها برای استفاده بهینه از زمان اندک در دسترس به منظور ایجاد سایت، برند و کسب وکار بهتر در پرتو اینترنت است.

1. ایجاد نام، لوگو و هویت برای برندتان

پیش از انجام هر اقدام بازاریابی یا برندسازی برای کسب وکارمان باید لوگویی داشته باشیم. در حقیقت این المان تاثیرگذار برای هر کسب و کار موفقی به حساب می آید. کافی است نگاهی به برندهایی نظیر نایک، مک دونالد، استارباکس و تارگت بیندازیم. همه این برندها از لوگوی فوق العاده زیبایی سود می برند، تا جایی که برخی از مردم آنها را فقط با لوگوی شان می شناسند.

مطلب مرتبط: رابطه بین ارزش برند و مشتریان یک قدم در نورومارکتینگ

هنگامی که نوبت به طراحی لوگو برای برندمان می رسد، دست ما در خلق اثری هنری کاملا باز خواهد بود. به این ترتیب از میان گزینه هایی نظیر طراحی شخصی، استخدام طراحی حرفه ای و جست وجو در اینترنت می توان دست به انتخاب زد. از آنجایی که اغلب برندهای تازه تاسیس با محدودیت مالی مواجه هستند، پیشنهاد من جهت گیری به سوی استفاده از لوگوهای رایگان در سطح اینترنت است. در غیر این صورت، به توانایی های خود مراجعه کرده و بهترین کارتان را انتخاب کنید.

در کنار اقدام برای طراحی لوگو و ایجاد معنایی برای شرکت تان، باید به دنبال انتخاب نامی مناسب نیز بود. در این صوت مراجعه به نرم افزارهای ایجاد نام گزینه ای منطقی به نظر می رسد. به این ترتیب بدون صف هزینه ای شما صاحب نامی زیبا برای برند خود خواهید شد.

2. استفاده حداکثری از شبکه های اجتماعی

همانطور که همه ما می دانیم، شبکه های اجتماعی به صورت شبانه روزی و در تمام طول هفته فعال هستند. باتوجه به دسترسی میلیاردها نفر به شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام، فیس بوک و پینترست پی ریزی برنامه ای جامع برای فعالیت در پلتفرم های اجتماعی ضروری به نظر می رسد.

در اینجا چند اقدام ساده به منظور بهره برداری حداکثری از شبکه های اجتماعی را گردآوری کرده ام. به این ترتیب زمانی که حتی مشغول به کار نیستید هم امکان استفاده از چنین توصیه هایی را خواهید داشت:

• محافظت از نام برندمان با تعیین نام پروفایل شرکت براساس آن.

• به روز رسانی تصویر پروفایل اکانت مان با لوگوی برندمان.

• ایجاد پس زمینه ای مرتبط با کسب وکارمان در توییتر و فیس بوک.

• ایجاد و برنامه ریزی به روز رسانی های منظم برای اکانت مان در شبکه های اجتماعی.

بی تردید ایجاد یک اکانت در شبکه های اجتماعی و بارگذاری پست های مختلف به تنهایی کافی نیست. در حقیقت شما در فراآیند ایجاد مطالب برای مخاطب ها باید جذاب نیز به نظر برسید. به منظور آگاهی از نحوه خلق چنین جذابیتی کافی است سری به اکانت برندهای مشهور بزنید.

با پیروی از توصیه های مذکور در این بخش برند شما در شبکه های اجتماعی حرفه ای به نظر خواهد رسید. همچنین مخاطب نیز به شیوه ای بسیار راحت تر با برند شما به تعامل می پردازد.

3. استفاده مناسب از امضای اختصاصی ایمیل

درحالی که بسیاری از برندها تمرکزشان را بر روی سایت و بازاریابی آنلاین قرار داده اند، شاید آنها نسبت به نکته ای بسیار مهم بی توجهی پیشه کرده باشند. این نکته و منبع مهم ایمیل آنهاست.

ابتدا در مورد اینکه در طول روز چند ایمیل دریافت و ارسال می کنید، اندکی فکر کنید. در عین حال، آیا نسبت به برداشتن گامی موثر برای برندسازی از طریق ایمیل تان اقدام کرده اید؟

چند سال پیش من در ایمیل شخصی ام تغییراتی را ایجاد کردم. بر این اساس یک امضای رسمی حاوی تصویر خودم، لینک اکانت های ام در شبکه های اجتماعی و همچنین آخرین پست وبلاگ ام ساختم. نتیجه این اقدام بسیار جالب بود. در حقیقت این تکنیک نه تنها اقدامی موثر برای تاثیرگذاری موفق در نخستین برخورد است، بلکه هویت شما به عنوان یک شخص حقیقی و نه صرفا کسب وکاری بی روح به نمایش خواهد گذاشت.

4. سلطه بر جایگاه مناسب تان در بازار

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردم، اکنون فضای اینترنت با سایت های بسیار زیادی اشغال شده است، بر این اساس با وجود سایت ها و وبلاگ های متعدد که روزانه محتوای کاملا جدید تولید می کنند، دستیابی به رتبه های برتر گوگل تقریبا غیرممکن خواهد بود. در این میان یک روش که همچنان کارایی دارد، نگارش مطلب به صورت نویسنده میزبان در سایت های معتبر است. در حقیقت این مقاله که در سایت All Business بارگذاری شده، بهترین نمونه در این زمینه است.

به منظور بهره گیری حداکثری از روش فوق توصیه من جست و جوی سایت های برتر و بزرگ در زمینه کسب وکارتان است. به طور معمول این سایت ها از انتشار مطالب نویسنده های مهمان استقابل می کنند. بر این اساس مشکلی برای انتشار مطالب تان نخواهید داشت. به محض اینکه رابطه خود را با این سایت ها ایجاد کردید، نسبت به توسعه آنچه می نویسید اطمینان حاصل کنید. در چینن رابطه ای هر دو طرف سود می برند. از یکسو شما به عنوان صاحب برندی تازه پا موقعیت تبلیغاتی عالی به دست می آورید و از دیگر سوی سایت میزبان مطلب رایگان کسب می کند.

5. امتحان ویدئو و صدا

یکی دیگر از محیط هایی که برندهای بسیاری بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند، محتوای متنی است. به هر حال با افزایش دسترسی کاربران به شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، توییتر و اینستاگرام آیا نباید برندها به سوی چنین استراتژی جهت گیری نمایند؟

مطلب مرتبط:برندینگ یا برند سازی دقیقا به چه معناست؟/ضرورت برندینک یا برند سازی

در این بخش توصیه من رهاسازی نگارش مطلب در سایت ها یا محتوای وبلاگی نیست، بلکه نکته من گسترش و توسعه استراتژی فعلی در محیط های متفاوت در کنار تبدیل محتوای موجود به فرمت های دیگر است. با نگاهی ساده می توان فهمید که فرمت های دیگر عبارت است از ویدئو و صدا.

جای تردید نیست که یوتیوب به عنوان بزرگ ترین شبکه اجتماعی مبتنی بر ویدئو در سال های پیش رو به توسعه خود ادامه خواهد داد. همچنین آنها در سال های آتی شمار هرچه بیشتری از کاربران را به خود جلب خواهند کرد. بر این اساس علاوه بر ایجاد اکانت رسمی و راه اندازی برنامه ای در این پلتفرم، بلکه انجام مصاحبه با شبکه های یوتیوبی نیز ضروری به نظر می رسد. در مورد وبلاگ نویسی به عنوان نویسنده مهمان در اینجا نیز باید نکته ای ذکر کنم. بی شک در یوتیوب امکان نگارش متن وجود ندارد، اما تهیه محتوای صوتی دارای هیچ گونه محدودیتی نیست.

هر کدام از توصیه های مذکور در این مقاله کارایی مطلوبی در زمینه برندسازی و بهبود تاثیرگذاری اولیه برندمان بر روی مخاطب خواهد داشت. در حقیقت روزهای ایجاد برندی تازه و اتکای صرف بر بازاریابی سنتی در شبکه های اجتماعی همراه با مصاحبه مدیرعامل به سر رسیده است. به این ترتیب باید راهکارهای تازه ای را جست و جو کرد. بی شک این اقدام نیازمند اختصاص زمان و هزینه است، اما نتیجه آن کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی