پنج شنبه, 27 مهر 1396 - 06:34

مدیرعامل بلک بری / دیگر خطری ما را تهدید نمی کند

تا چند سال پیش شایعات فروش و واگذاری بلک بری رونق بسیاری داشت، اما اخیرا مدیرعامل این شرکت کانادایی در مصاحبه ای اعلام کرده است که شرکت آن برهه را پشت سر گذاشته است و با قدرت به فعالیتش ادامه می دهد.

زمانی بلک بری امیدوار بود که سیستم عامل موجود در گوشی های خود آنقدر قدرتمند باشد که بتواند به رقابت با سیستم  عامل های iOS و اندروید بپردازد. با اینکه بلک بری قطعا طرفداران وفادار خود را دارد، پلتفرم موبایلی این شرکت هیچ وقت نتوانست آن طور که مدیران شرکت امیدوار بودند، ظاهر شود.

به گزارش جی اس ام، در حقیقت همین امر موجب شد که بسیاری درباره آینده  این شرکت به شک و تردید بیفتند و حتی در برهه ای از زمان اوضاع چنان به نظر می رسید که انگار شرکت می خواهد به فروش گذاشته شود. با تمامی این تفاسیر، مدیرعامل بلک بری، جان چن، اعلام کرد که خطر از سر این شرکت گذشته است. او که با نشریه TheStreet مصاحبه کرده است، این طور عنوان می کند که دوره   گذار بلک بری به اتمام رسیده است.

برای آنهایی که از اخبار مطلع نیستند بگوییم که بلک بری قبلا اعلام کرده بود که دیگر قصد ندارند سخت افزارهای خود را تولید کنند. به جای آن، قصد داشتند که لیسانس برند خود و نرم افزارشان را به شرکت هایی همچون TCL عرضه کنند. به نظر ایده  خوب و پول سازی بود، زیرا این شرکت محاسبه کرده بود که با صرف فروختن لیسانس برندش به بیرون 56میلیون دلار به دست آورد، رقمی که چهار برابر مبلغی بود که سال پیش استفاده کرده بودند.

تا به حال، TCL چند دستگاه معدود تحت لیسانس بلک بری به بازار عرضه کرده که آخرین آنها گوشی بلک بری Motion است که یک گوشی هوشمند اندرویدی تماما لمسی به شمار می رود. این گوشی برخلاف گوشی های متاخر این شرکت از کیبورد فیزیکی معروف بلک بری برخوردار نیست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی