شنبه, 20 مرداد 1397 - 13:07

زمان مناسب برای درخواست ارتقای شغلی

درخواست ارتقای شغلی یا پیشرفت موقعیت سازمانی یکی از دغدغه های کارکنان در هر شرکتی است. در این مقاله نتایج یک تحقیق دراین باره ارائه شده است.

آیا شما هم به درخواست ارتقا در شغل خود می اندیشید؟ شرکت ویزیر، به عنوان یک تحلیلگر شخصیتی افراد، شروع به یافتن زمان مناسب برای درخواست ارتقا کرد. ویزیر براساس دیتابیس خود که تقریبا از 5/3 میلیون نفر کارکنان در ۸۰ شرکت جمع آوری شده است، زمان و موقعیت مناسب برای درخواست ارتقا را پیدا کرد.

اگر برای اعلام درخواست ترفیع خود منتظر خنک تر شدن هوا هستید، بهتر است دوباره فکر کنید. تحقیق نشان داد که تابستان بهترین فصل برای این کار بوده است. در واقع، کارکنان در پاییز کمترین شانس را برای دریافت ارتقا داشتند.

مطلب مرتبط:ارتقای شغلی چه وقت انجام می گیرد؟

طبق تحقیقات ویزیر، مشخص شد که بهترین زمان برای درخواست ارتقا در سومین سال کار کردن کارمند در شرکت است. البته تعهد شرکت ها برای ارتقا همیشگی نیست. افرادی که بیش از ۱۵ سال برای شرکت کار می کنند، به احتمال زیاد شامل ترفیع می شوند.

شما به دنبال این هستید که استعداد جوانی خود را حفظ کنید. ویزیر متوجه شد که نرخ استعفای مدیران نسل جوان که طی دو سال اخیر در آمریکا پیشرفت شغلی دریافت کرده اند، به میزان 1/3درصد کمتر از میانگین است.

مطلب مرتبط:برای گرفتن ارتقای شغلی چه جملاتی را هرگز نباید بگوییم / چطور درخواست ارتقای شغلی دهیم

و البته شما نسل جوان روی شانس هستید. تحقیقات نشان داده است کارمندان دارای سنین ۲۵ تا ۳۰ سال از شانس بیشتری برای دریافت ترفیع شغلی نسبت به سایر گروه های سنی برخوردارند. موقعیت جغرافیایی نیز در ارتقای شغلی تاثیر دارد. در برخی مناطق درصد آن بیشتر از سایر شهرهاست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی