شنبه, 20 مرداد 1397 - 16:18

مشاور وزیر ارشاد / سامانه حمایت از کپی رایت راه اندازی می شود

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه اندازی سامانه ای برای حمایت از کپی رایت توسط این مرکز خبر داد و افزود: این سامانه با استفاده از فناوری بلاک چین (Block Chain) به زودی ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سید مرتضی موسویان در دومین رویداد کارآفرینی دیجیتال و استارتاپ های حوزه فرهنگ و هنر با تشریح روند فعالیت های انجام گرفته در این حوزه، اظهار داشت: هم اکنون چند نماد در فضای مجازی وجود دارد که با عنوان اعتباربخشی به کسب و کارهای فعال در فضای مجازی ایجاد شده و مشکلاتی را برای کسب و کارها ایجاد کرده است که در جلسات این مرکز با وزارت اقتصاد و امور دارایی مقرر شده همه این نمادها در یک نماد تجمیع شوند.

وی در پاسخ به سوال استارتاپ های حوزه فرهنگ و هنر در خصوص وضعیت بیمه و مالیات کسب و کارهای نو، گفت: تفاهم نامه ای درخصوص مالیات کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال در سال 1393 بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اقتصاد و امور دارایی منعقد شده که براساس مفاد آن، موسسات دارای مجوز از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال معاف از مالیات هستند.

موسویان اضافه کرد: چنانچه برخی موسسات در این زمینه دچار مشکل باشند، می توانند به امور حقوقی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال مراجعه تا مشکل آنها رفع شود.

مشاور وزیر ارشاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کسب وکارهای فرهنگی دیجیتال مشمول بند «ل ماده 132 قانون» شناخته شده اند، افزود: کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال می توانند در منزل به فعالیت بپردازند و نیاز به داشتن دفتر مستقل ندارند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد در ادامه از انعقاد قراردادی با شبکه دو سیما برای معرفی استارتاپ های فرهنگی دیجیتال نیز خبرداد و اظهار داشت: تارگرد عنوان برنامه ای است که در20 قسمت به زودی از شبکه دو سیما پخش می شود که بخشی از آن به معرفی استارتاپ های حوزه فرهنگ و هنر اختصاص دارد.

تاکید بر اصلاح قوانین قدیمی کسب و کار

در ادامه این نشست نیز مشاور ارشد وزیر ارشاد گفت: حداکثر تا یک ماه آینده، آیین نامه های جدیدی برای توسعه و تسهیل راه اندازی کسب و کارهای نوپا ابلاغ می شود که رانت شکن است و باعث حذف برخی مجوزهای فعلی خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی