پنج شنبه, 29 شهریور 1397 - 16:06

10 کارآفرین موفق از رازهای رسیدن به ثروت بیشتر می گویند

از تغییرات ذهنیت تا صرفه جویی، هر کسی می تواند از راهنمایی های این افراد موفق استفاده کند.

اغلب مردم یک حقیقت تلخ را پنهان می کنند: آنها به پول بیشتری نیاز دارند. این 10 کارآفرین و مشاور موفق از اوراکلز (Oracles) استراتژی های آزموده خود در خروج از ورشکستگی و دستیابی به ثروت بسیار را با دیگران به اشتراک می گذارند.

1. بر ایجاد تمرکز کنید و نه پس انداز

زمان کمتری را صرف فکر کردن به شیوۀ پس انداز پول و بیشتر به روش های تولید آن و شیوه های بهبود استعدادهای تان فکر کنید. با سخت تر کارکردن، در حقیقت زمان کمتری را برای خود صرف می کنید و نمی خواهید حتی یک لحظه تمرکزتان بر روی کار را از دست بدهید. با تمرکز بر روی کسب درآمد بیشتر، پول ذخیره کنید. -تیم دراپر (Tim Draper) سرمایه گذار خطرپذیر، مؤسس مجموعه دراپر و دی.اف.جی و نویسنده «چگونه قهرمان یک استارتاپ باشیم.»

2. پول بیشتری می خواهید؟ کار کنید

اولاً شما باید «دست از تظاهر بردارید تا بتوانید پول ایجاد کنید». تظاهر، اتلاف وقت و انرژی است. مردم متوجه آن می شوند و در عین حال قدرت شما برای پیشرفت در زندگی تحلیل می رود. هدف ثروتمند-بودن است و نه ثروتمند به نظر رسیدن. با مردم روراست باشید و با خود صادقانه رفتار کنید.

ثانیاً هدف خود را بشناسید. میشلانجلو (Michelangelo) می گوید «خطر بزرگ برای اکثر ما در تعریف هدف بزرگ و کم آوردن در نیل به آن هدف نیست؛ بلکه در هدف بسیار کوچک تعریف کردن و رسیدن به آن حد است.» شما می توانید بیش از آنچه تصور می کنید به دست آورید، بنابراین هدف تان را بزرگ تعریف کنید. مسئلۀ مهم این است که آن هدف را روزانه چندین بار بنویسید و همیشه آن را جلوی چشم و در ذهنتان داشته باشید.

مطلب مرتبط:8 راز ثروتمند شدن میلیونرها

در ادامه، نسبت به رسیدن به هدف تان بی رحم باشید. هیچ چیز نخرید، هیچ جا نروید، هیچ زمانی را با تماشای تلویزیون هدر ندهید. سخت کار کنید و برای تلاش دیگران ارزش قائل باشید. بیش از حد انتظار کار کنید. زیاده خواهی را در خود ریشه کن کنید. نسبت به اعمالتان مسئول باشید. هیچ کس به شما بدهکار نیست؛ اگر هدف تان را می خواهید، دیگران را کنار بزنید و به آن برسید. هیچ میانبری وجود ندارد، فقط سخت کوشی و انضباط.- مت مید (Matt Mead)، مؤسس و مدیرعامل ایپک دیتا و برندلینک، زیرمجموعه های هلدینگ مید.

3. عادات پولی بد خود را ترک کنید

شیوه تفکرتان نسبت به وام را تغییر دهید و دست از هزینه کردن برای کسب پول بردارید. از پرداخت سود برای پول بپرهیزید، مگر اینکه از آن پول سود بیشتری کسب کرده باشید. افراد باهوش در مسائل مالی، ممکن است وامی با سود 3درصد بگیرند و با سرمایه گذاری بر روی آن پول، 7درصد سود به دست بیاورند. در نتیجه آنها 4درصد سود کرده اند.

دست از منفعل بودن بردارید و فعالانه عمل کنید. اتفاقات پیش بینی نشده ای در زندگی می افتند، در نتیجه 10درصد از داشته های خود را برای موارد ضروری کنار بگذارید. هدف تان کنار گذاشتن پول به اندازه هزینه 3 ماه از زندگی تان باشد. وقتی برای اتفاقاتی از قبیل هزینه درمان و یا تعمیر خودرو پول کنار گذاشته باشید، استرس کمتری خواهید داشت؛ در عین حال دیگر مجبور نخواهید بود در شرایط ضروری از دیگران پولی قرض بگیرید؛ حتی احتمال بروز مشکل در زندگی مشترک خود را نیز کاهش می دهید! –امی نوواکوویچ (Amy Novakovich)، هم بنیانگذار و مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت نووا که به کسب وکارها، قهرمانان و به شرکت های سرگرمی خدمات ارائه می دهد؛ مجری برنامه ثروت نووا.

4. ارزش خود را بشناسید

برای پیشرفت مالی، ابتدا به خود بها دهید. با شناخت ارزش خود که با مجموع دارایی شما ارتباط دارد، شروع کنید. هرچه ارزش کمتری برای خود قائل باشید، احتمال بیشتری دارد که پول خود را هدر بدهید.

به خودتان اجازه دهید نوای قلب تان را دنبال کنید. به خاطر درآمد بیشتر به دنبال کاری که دوست ندارید، نروید؛ اگر زندگی تان برای تان الهام بخش نباشد، احتمال بیشتری وجود دارد که برای رسیدن به رضایت کوتاه مدت و جبران عدم رضایت شغلی تان، هزینه کنید.

یک حساب پس انداز خودکار ایجاد کنید و هر فصل مقداری که کنار می گذارید را افزایش دهید. پیشنهاد من این است که حداقل 10درصد از درآمد خود را در یک حساب، دست نخورده نگاه دارید.

مطلب مرتبط: 7 نكته برای میلیونر شدن

بیاموزید در برابر برنامه هایی که با اهداف مالی تان همسو نیستند، بگویید «ممنون، نه، متشکرم». این کار در قبال خانواده بسیار سخت اما ضروری است. اگر فشار انسانی که از دیگران وارد می شود را محترمانه رد کنید، به اهداف درونی ارزشمند خود نزدیکتر خواهید شد و در نتیجه ارزش خود و ثروت تان را افزایش می دهید. –لوئیس ماکر (Lewis Mocker)، هم بنیانگذار شرکت ثروت بی نهایت؛ سرمایه گذاری، تجارت و تولید ثروت را با دروس رایگان شرکت ثروت بی نهایت بیاموزید.

5. اجاره مجدد منزل تان را امتحان کنید

توصیه اول من به دانشجویان، خانواده های جوان، افراد مجرد و هر کس که به دنبال ثروتمند شدن است، اجاره کردن یک خانه و اجاره مجدد بخشی از آن به دیگران است. حتی به عنوان یک پروژه منفرد، این کار راه حلی مناسب برای کاهش هزینه هاست. مقدار بیشتری از درآمدتان باقی می ماند و از پول دیگران سرمایه ای برای خود ایجاد می کنید.

اگر یک خانه دوبلکس می خرید، یک بخش از آن را برای خود و بخش دیگر را به مستأجر بدهید. با این روش و مادامی که مستأجرتان قسط خانه را می پردازد، شما به رایگان در آن خانه ساکن هستید. اگر در محل های پررفت وآمد و پرطرفدار مانند Airbnb، VRBO و HomeAway خانه می خرید، می توانید آن را به صورت کوتاه مدت اجاره دهید.

این استراتژی، روشی برای ورود به سرمایه گذاری در املاک است، که در گذشته نیز وجود داشت. برای مثال نهاد املاک فدرال وامی را در اختیار افراد می گذارد که نسبت به دیگر وام ها در دسترس تر است. قسط این وام می تواند حداقل 3.5 درصد باشد. برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار، اجاره مجدد خانه روشی فوق العاده است. –رایان دوسی (Ryan Dossey)، بنیانگذار با شرکت پورتر تماس بگیرید و شریک شرکت املاک استواردشیپ؛ 24ساله است و نزدیک 50 ملک اجاره ای در ایالات مرکزی و شمالی دارد.

6. معاملات روزانه انجام دهید، دوره گرد شوید، برون سپاری کنید

اولا معاملات روزانه در بازار بورس را در نظر بگیرید؛ روشی بسیار مناسب برای کسب درآمد اضافی یا شغلی تمام وقت. این روش گزینه ساده ای برای «سریع ثروتمند شدن» نیست، اما با کسب مهارت و کمک راهنما می توانید درآمد بسیاری داشته باشید. بهترین شاگرد من همواره درآمد روزانه 500 تا 2000 دلاری کسب می کند. همیشه سود نمی کنید، اما می توانید راه های کاهش مخاطرات را بیاموزید. اگر در این معاملات مهارت پیدا کنید، دیگر با سایر کارهای تان هم پوشانی زمانی پیدا نمی کند. معاملات روزانه تنها 30 تا 90 دقیقه از وقت من را می گیرند.

مطلب مرتبط: 3 راز ایجاد ثروت در طول زمان (ویدئو )

ثانیاً، روش زندگی دوره گردی دیجیتال را در نظر بگیرید. من این متن را از بالی می نویسم، جایی که هزینه های زندگی در آن به مراتب کمتر از آمریکاست. اگر شما حداقل 330 روز در سال خارج از کشور کار کنید، ممکن است استثنائات مربوط به درآمد خارجی شامل حال تان شود؛ یعنی برای 110000 دلار درآمد اولیه، مالیاتی پرداخت نکنید.

اگر از نظر تجاری شدنی است، کارهای تان را به مردم اروپای شرقی برون سپاری کنید. وب سایت هایی مانند Upwork معدنی ارزشمند از نیروهای توانمند دورکار است. به دلیل هزینه های کم زندگی در این کشورها، شما می توانید با حقوقی به مراتب کمتر از آنچه در آمریکا باید بپردازید، نیروهای فوق العاده توانمند را پیدا کنید. حدود نیمی از اعضای تیم من خارج از آمریکا ساکن هستند. –کامرون فوس (Cameron Fous)، دانشجوی انصرافی دانشگاه، دوره گرد دیجیتالی، مؤسس FOUS4Trading و مجری #TheProfile برای IKNK؛ کامرون را در یوتیوب و اینستاگرام دنبال کنید.

7. یک دوره آموزشی آنلاین بسازید

فروختن دانش، تجربه و یا مهارت ها به عنوان دوره های آموزشی آنلاین، گزینه ای پولساز است که معمولاً نادیده گرفته می شود. شما احتمالاً چیزی را بلد هستید که دیگران حاضرند برای آموختن آن پول پرداخت کنند.

شاید شما یک مدیر اجرایی فصلی باشید. توصیه های شما قطعاً برای کسانی که می خواهند به این حوزه وارد شوند، مفید است. شاید شما یک بنگاه کسب وکار مانند آرایشگاه مو، شرکت طراحی دکوراسیون خارج منزل و یا نانوایی داشته و یا مسئول فیزیوتراپی باشید. می توانید به دیگران بیاموزید که چگونه کار شما را انجام دهند. احتمالاً شما یک تفریح دارید، مانند تنیس، عکاسی، آشپزی، جمع آوری تمبر و یا رقص باله اسب (بله، چنین چیزی هم وجود دارد!). اگر چنین است، بنابراین برای شما راهی برای کسب درآمد وجود دارد.

به جای اینکه تمام زمان آزاد خود را وقف یک کار پاره وقت مانند رانندگی در اوبر یا مشغول شدن در کار دوم کنید، یک دوره آموزشی آنلاین بسازید تا حتی هنگام خواب نیز برای تان درآمدزا باشد. به کمک فناوری، بازاریابی خودکار و تولید محتوا با اشاره و کلیک، می توانید جریانی از منبع درآمد ثانویه برای خود ایجاد کنید. –کنی رویتر (Kenny Rueter)، مدیرعامل و هم بنیانگذار شرکت کجابی.

8. در مورد تفریحات خود صحبت کنید

اینترنت بهترین روش تولید ثروت در طول تاریخ است. این فضا شرایطی را مهیا می کند تا بتوانیم با استفاده از تفریحات و مهارت های مان کسب درآمد کنیم؛ چیزی که تا 20 سال پیش وجود نداشت. روش های نامحدودی جهت کسب درآمد آنلاین وجود دارند، اما من به گزینه موردعلاقه ام اشاره می کنم «تولیدکننده درآمد از راهِ تفریح.»

ایده کار بسیار ساده است؛ محتوایی مربوط به تفریح خود تولید و به پیوست آن پیشنهادهایی را مطرح کنید. برادرزاده من عاشق اسب است، درنتیجه در مورد شیوه های نگهداری و آموزش اسب مقاله می نویسد. از آمازون محصولاتی مربوط با اسب پیدا می کند و با تبلیغ آنها به پیوست حساب کاربری اش، از آمازون کمیسیون دریافت می کند. او حین دوران مدرسه اش از این طریق به طور پیوسته ماهانه 1000 دلار کسب می کند. اگر توانایی نگارش ندارید، نگران نباشید، می توانید از طریق خدماتی مانند Fiverr، از دیگران برای مقاله نویسی کمک بگیرید. - گای شیتریت (Guy Sheetrit)، مدیرعامل Over The Top SEO، ارائه دهنده خدمات و روش های بازاریابی سئو به شرکت های تبلیغات اینترنتی، محلی و 500 شرکت برتر مجله Fortune.

9. محصولاتی را توسعه دهید که مردم به آنها نیاز دارند

محصولات فوق العاده ای توسعه دهید و بر بهبود آنها تمرکز کنید. وقتی تمرکز شما بر توسعه محصولی باشد که برای سرمایه گذار و مشتری بهترین است، قطعاً اشتباه نخواهید کرد. مردم می توانند اهداف شما را حس کنند و در نتیجه با کسانی معامله می کنند که قابل اعتماد و قابل باور باشند. من یک خط تولید روغن را توسعه دادم چون می دانستم مردم به دنبال روغن خالص، مناسب جهت کاربردهای درمانی و عاری از افزودنی های مصنوعی هستند. آن محصول بدون نیاز به تبلیغات، به راحتی فروش رفت.

مطلب مرتبط:3 دلیلی که چرا شما هیچ وقت ثروتمند نمی شوید (ویدئو)

وقتی محصولات باکیفیت تولید می کنید، مدل کسب و کار خود را محدود نکنید تا بتوانید آن را تغییر و با خلاقیت خود آن را توسعه دهید. در نتیجه می توانید همیشه با استفاده از مزایا و خصیصه های مثبت خود، در کسب وکارتان پیشگام باشید. هر موقع بخواهید می توانید درآمد کسب کنید. می توانید به سرعت چیزی را تولید کنید. اگر چیزی به درستی کار نمی کند، می توانید آن را اصلاح کنید. تمام این مسائل باعث می شوند کسب وکارتان به طور نامحدود رشد کند.

درآمد موردنظرتان را مشخص کنید. اهداف کوتاه مدت و بلندمدت داشته باشید و اگر می خواهید در مقطعی کسب وکارتان را واگذار کنید، برای آن برنامه ریزی کنید. همواره کمترین میزان ریسک را که با بیشترین بازگشت سرمایه همراه است، انتخاب کنید. هرگز پولی که همسو با پیشرفت کسب وکارتان نیست را خرج نکنید. هر یک دلاری باید برای تان سود به همراه بیاورد. از تمام سدها و مشکلات صرف نظر کنید تا به اهداف تان برسید. –مارینا رز (Marina Rose)، QDNA، مؤسس و توسعه دهنده شتاب دهنده DNA کوانتومی، روشی انقلابی در توسعه کوانتوم ها با کاربرد در سلامتی، زندگی و کسب وکار؛ مارینا را در فیس بوک دنبال کنید.

10. امور مالی خود را یادداشت و بررسی کنید

مدیریت انتخاب های تان می تواند منجر به پیشرفت تان شود. عادات روزانه و شیوه های خرج کردن خود را بررسی کنید. اگر هر روز 20 دلار هزینه ناهار خود می کنید، غذای آماده به همراه ببرید. به جای استفاده از خودروی شخصی با وسایط حمل ونقل عمومی به سر کار بروید. به تدریج می توانید خود را با عادات جدید وفق دهید و پول بیشتری پس انداز کنید.

جمله «پس انداز کردن یک دلار مانند کسب یک دلار است» برای مدیران عامل و یا کارآفرینان که مشکل نقدینگی دارند مفهومی عمیق در بر دارد. اگر صاحب یک کسب وکار هستید، امور مالی خود را بررسی کنید تا مسیر پیشرفت تان قابل مطالعه باشد. درک مناسب از میزان اعتبارتان بسیار مهم است، مخصوصاً اگر قصد رشد و توسعه داشته باشید.

هیچ میانبری وجود ندارد. موفقیت نیازمند تلاش بسیار، سختکوشی، ریسک پذیری، اعتمادبه نفس، انضباط و شجاعت است. –ولادیمیر نینوف (Vladimir Ninov)، هم بنیانگذار و مدیر تبلیغات Webcoin، پلتفرم نقل و انتقال رسانه ای فرد به فرد که در حوزه بازاریابی بین الملل دیجیتال سرآمد است.

پیام نویسنده: هر شکل از سرمایه گذاری مخاطراتی به همراه دارد، در نتیجه امکان از دست دادن پول نیز محتمل است. پیش از ورود به سرمایه گذاری، از رهنمودهای افراد کارکشته در این حوزه استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی