سه شنبه, 18 مهر 1396 - 16:09

کلینیک کسب و کار / پرسش و پاسخ درباره سوددهی کسب و کار

پرسش: یک سالی از تأسیس و راه اندازی شرکت تولیدی من می گذرد، اما هنوز نتوانستم به سوددهی برسم به نظر شما یک شرکت در چه بازه زمانی باید به سوددهی برسد؟

پاسخ کارشناس: از اینکه شرکت تولیدی شما در سال اول به سوددهی نرسید، جای نگرانی نیست. شرکت ها عموما باید یک فرآیند چند ساله را برای رسیدن به سود طی کنند. اگر شرکت شما در مسیر درست تولید و توزیع قرار دارد، اما هنوز به سود نرسیده است نگران نباشید با کمی نظارت و دقت بر هزینه های تولید و توزیع می توانید به سود برسید. شاید هزینه تمام شده کالا در سال اول به دلیل تولید کم و هزینه های سربار، زیاد باشد، اما به مرور با افزایش تولید و افزایش سهم بازار هزینه تمام شده کالا کمتر می شود و شما می توانید نمودار رو به رشد شرکت را مشاهده کنید.

موفقیت یک شرکت و رسیدن به سود به عوامل مختلفی بستگی دارد که شناخت بازار، شناسایی رقبا، داشتن مزیت رقابتی، تبلیغات حرفه ای براساس سیاست های سازمانی، کیفیت کالا، برنامه ریزی و تمرکز، آموزش و تحقیق و مطالعه، مدیریت حرفه ای، رهبری بازار و کنترل و نظارت بر امور مالی از جمله عوامل مؤثر در موفقیت یک شرکت به شمار می رود.

عموما شرکت ها در سال اول ضرر می دهند و در سال دوم سر به سر می شوند و از سال سوم آرام آرام به سود می رسند، اما اگر شما مایل باشید که به رشد و توسعه شرکت سرعت ببخشید می توانید با مدیریت درست و انتخاب مدیران شایسته و جذب نیروهای جوان و کار بلد و نظارات بر مدیریت مالی، و تشکیل یک تیم رویایی راه رسیدن به مقصد را کوتاه تر کنید.

از اینکه شما توانستید سال اول را بدون ضرر سپری کنید نشانه موفقیت شماست و طبعا می توان نمودار مالی قابل قبولی برای شرکت شما ترسیم کرد و اگر همین روند ادامه یابد در مدت زمان کوتاهی به سوددهی می رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی