سه شنبه, 18 مهر 1396 - 15:13

4گام برای شروع کسب و کار الکترونیکی موفق

امروزه بسیاری از کارآفرینان از مزایای اینترنت برای ایجاد وب سایتی به عنوان مکانی برای کسب و کارشان بهره می گیرند. کسب و کار در اینترنت یا خرید یا فروش آنلاین را تجارت الکترونیک یا کسب و کار الکترونیکی می گویند.

به گزارش بازده، چندین گام کلیدی وجود دارد که باید هنگام آغاز کسب و کار الکترونیکی از آنها پیروی کرد تا بتوانید صاحب یک کسب و کار الکترونیکی موفق بشوید.

۱- کسب و کارتان را طرح ریزی کنید

پیش از آماده کردن اسناد، لوگوها و حتی ساختار وب سایت کسب و کارتان، ابتدا باید کسب و کارتان را طرح ریزی کنید. میلیون ها محصول وجود دارد که به صورت آنلاین به فروش می رسند. درواقع، تمام کالاهایی که در مراکز خریدوفروشگاه ها می بینید به صورت آنلاین در دسترس هستند. سعی نکنید هر چیزی را به صورت آنلاین بفروشید. ببینید به چه چیزی علاقه دارید.

اگر به بسکتبال علاقه دارید به این فکر کنید که آیا بازار ویژه ای برای این ورزش محبوب وجود دارد یا نه؟ اگر یک طراح مد هستید، آیا دوست دارید بر پوشاک زنانه یا مردانه متمرکز شوید؟ سوال دیگری که باید مدنظر داشته باشید این است که آیا کسب و کار شما به منبع اصلی درآمد تبدیل می شود یا نه؟ چه مقدار پول باید خرج آن کنید؟ وقتی نوبت به صبر کردن برای به رونق رسیدن کسب و کارتان می رسد تا چه اندازه صبور هستید؟

هر ایده ای را که مکن است داشته باشید به صورت کاملا رسمی به شکل یک طرح کسب و کار بنویسید. بسیار مهم است که یک طرح کسب و کار جدی ترسیم کنید. این کار به شما کمک می کند تا امکان بقای کسب و کارتان را بسنجید، بازارتان را درنظر بگیرید، کسب و کارتان را با سرمایه گذاران بالقوه، شرکا، تهیه کنندگان و کارمندان درمیان بگذارید و برای مدیریت کسب و کارتان نقشه ای بریزید.

۲- تهیه کننده موردنظرتان را پیدا کنید

غالبا، خرده فروش های کسب و کار الکترونیکی صرفا فروشندگان کالا هستند. حال آنکه کسب وکارهایی وجود دارد که هم در نقش تولیدکننده و هم در نقش خرده فروش فعالیت می کنند. بسیاری از فروشگاه های آنلاین، اقلام را به صورت عمده می خرند و مجددا آن اقلام را می فروشند. اگر می خواهید یک کسب و کار آنلاین راه بیندازید، یافتن یک تهیه کننده مناسب ضروری است. تحقیقات تان را تکمیل کنید و با انجمن های صنعتی ارتباط بگیرید.

۳- وب سایت تان را طراحی کنید

باید فروشگاه یا وب سایتی ایجاد کنید تا بتوانید کسب و کار الکترونیکی انجام دهید. برنامه های نرم افزاری در دسترس هستند که حتی اگر دانشی در زمینه HTML  یا جاوا اسکریپت یا زبان های برنامه نویسی آنلاین نداشته باشید بازهم به شما یاد می دهند خودتان سایت تان را راه اندازی کنید. یا می توانید کسب را برای طراحی یک وب سایت حرفه ای استخدام کنید. اگر می خواهید پرداخت ها به صورت آنلاین انجام شوند، نیاز خواهید داشت برخی سامانه های پردازش اعتبار کارت را راه  بیندازید و نماد اعتماد الکترونیکی بگیرید.

۴- برای وب سایت تان بازاریابی کنید

به محض اینکه فهرست کالاها و وب سایت تان را راه اندازی کردید، باید بروید سراغ بازاریابی. تبلیغات سودمند آنلاین شامل این موارد می شود: بهینه سازی موتورهای جست وجو (سئو) یا پویش تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک با یاهو، MSN یا گوگل. می توانید یک فرد متخصص استخدام کنید تا در بازاریابی وب سایت تان و شناخته شدنش به شما کمک کند یا می توانید با قرار دادن محتوای با کیفیت بالا در صفحات تان و ثبت کردن آنها در موتورهای جست وجو، این کارها را خودتان انجام دهید. زمانی که مشغول بازاریابی هستید، همیشه نتایج تلاش های تان را بررسی و اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید تلاش های تان مفید واقع شده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی