دوشنبه, 17 مهر 1396 - 16:25

چگونه تیمی متفاوت بسازیم؟

هدف این مقاله ارائه پیشنهادهای شغلی نیست بلکه درباره تغییر در نحوه تفکر، پیرامون استخدام است.

بخش قانونی را دریابید:

به گزارش مدیراینفو، به طور کلی ممکن است نتوانید خانمی را استخدام کنید فقط به این خاطر که او یک زن است. قانون حقوق مدنی 1964 از کارکنان علیه تبعیض در مواردی چون: دین، جنسیت، سن، منشا ملی و نژادی حمایت می کند. صلاحیت حرفه ای افراد واجدین شرایط، جز قواعد فرآیند استخدام است. اگر کارفرما براساس سن یا جنسیت تصمیم بگیرد؛ باید ثابت کند که این عوامل در موفقیت کسب وکار تاثیرگذار هستند.

اما سوال اینجاست که چرا تیم فعلی شما تنوع ندارد؟

معمولا این مسئله نتیجه بی صبری، تعصب یا نبودن برنامه ریزی مناسب است. منشا بسیاری از چنین مشکلاتی مواردی چون تعجیل در استخدام فرد موردنظر یا تاکید بیش از حد بر آرایش تیمی است. معمولا زمانی برای حصول اطمینان از اینکه شبکه ایجاد شده از افراد متقاضی، بهترین گزینه برای شغل خود هستند یا خیر صرف نمی شود و مشکل اصلی همین جاست. شما می توانید بزرگ ترین فرصت های شغلی در جهان را داشته باشید اما اگر افراد مناسبی را برای اتخاذ این مشاغل انتخاب نکنید، شکست خواهید خورد. قطعا این شکست در نتیجه فرآیند نادرستی است که بر شرکت تان حکمفرماست. (با توجه به گفته کمیسیون فرصت های برابر در اشتغال؛ به طور متوسط در صنایع تکنولوژیک، تنها نیمی از کارگران را افراد اقلیت و زنان تشکیل می دهند)

من بسیاری از شرکت ها را برای اخذ تصمیمات صحیح شغلی راهنمایی کردم و بهترین روشی که یافتم این بود که یک کمیته تعادل در اشتغال ایجاد شود. تیمی شامل افرادی از رشته ها و تخصص های متنوع را جمع آوری کنید و از دیدگاه های آنان استفاده کنید. کارمندان خانم را در روند استخدام، مشارکت دهید. اگر هیچ کارمند خانمی نداشتید به سراغ شبکه ای از خانم ها در دوستان و اطرافیان تان بروید. حتی اگر بودجه تان اجازه می دهد یک مشاور خارجی استخدام کنید.

با توجه به تحقیقات مک کینزی در 74درصد از شرکت ها، تنوع جنسیت به عنوان اولویت اول در نظر گرفته  می شود . شبکه استخدامی تان را گسترش دهید تا بتوانید کاندیداهای بهتری برای مشاغل داشته باشید. به افراد اجازه شناخت محیط کاری تان را بدهید. پیشرفت در ایجاد محیط کاری متنوع باید واقعی باشد. مک کینزی دریافت که شرکت هایی با تنوع جنسیتی، احتمالا 15درصد بیش از متوسط صنعت کسب درآمد می کنند. همچنین تنوع نژادی و قومی منجر به افزایش 35درصدی در رشد درآمد خواهد شد.

به این نکته توجه داشته باشید که هدف تان برای تنوع بخشی در سازمان نباید با استخدام یک خانم مرتفع شود بلکه آن را به گسترش استعدادها بکشانید. تلاش کنید تا موقعیت شرکت تان در میان رقبا، فرصت های رقابتی بیشتری را دارا باشد. هنگامی  که این اتفاق می افتد، شما افرادی را استخدام خواهید کرد که نیازهای مورد نظرتان را تحقق خواهند بخشید. حال می بینید که همین تنوع ها محافظت کننده از کسب وکارتان و ضامن پایداری آن است.

کارشناس ارشد کارآفرینی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی