یکشنبه, 16 مهر 1396 - 15:56

کلینیک کسب و کار / پرسش و پاسخ درباره از کارمندی به کارآفرینی

پرسش: کارمند یک سازمان دولتی هستم، اما می خواهم پیشرفت کنم و رئیس خودم باشم. برای همین تصمیم گرفتم یک کسب و کار راه اندازی کنم. می خواستم نظر شما را بدونم.

پاسخ کارشناس: پیش از همه باید ابتدا از خودتان سوال کنید که هدف دقیق شما از راه اندازی یک کسب و کار چیست؟ باید با خودتان صادق باشید. افزایش درآمد، خلاص شدن از دست رئیس تان، فرار کردن ازکارت زدن، پرستیژ مدیرعاملی و... اگر واقعا قصد پیشرفت مالی و معنوی دارید و این توانایی را در خودتان احساس می کنید که با مشکلات کارآفرینی دست و پنجه نرم کنید اقدام به راه اندازی کسب و کار بکنید. بعد ببینید واقعا به چه گروه کسب و کاری علاقه دارید. تولیدی، تجاری، خدماتی. چون شما باید عاشق کارتان باشید.

اگر هنوز تصمیم نگرفتید تحقیق و بررسی کنید. به استعدادها و تخصص خود اهمیت دهید. علایق خود را در نظر بگیرید. بعد از آن بازار و رقبا را بررسی کنید. بعد از انتخاب شغل نهایی می رسد به تمایز. شما باید با رقبای خود حداقل یک تمایز معنی دار داشته باشید. دلیلی که افراد شما را انتخاب کنند. اگر همه چیز روشن بود تا این مرحله تازه به موضوع تأمین سرمایه می رسیم. اگر توانایی مالی کافی ندارید و از بانک هم نمی توانید وام بگیرید باید برای خود شریک انتخاب کنید. به مطالب قبل درباره انتخاب شریک مناسب مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی