یکشنبه, 19 شهریور 1396 - 15:35

چرا کارآفرینان نباید ارتباط شان را با دنیای واقعی از دست بدهند

بسیاری از کارآفرینان پس از پیشرفت حرفه ای، بینش و بصیرت اولیه خود را از دست می دهند و فراموش می کنند با چه هدفی حرکت در این مسیر را شروع کرده بودند.

به گزارش زومیت، جامعه جهانی امروزی، کارآفرینان را ستایش می کند. بااین حال عده کمی از مردم هستند که می دانند کارآفرینان روی مرز باریک بین شادی و رنج، ریسک پذیری و پاداش حرکت می کنند.

بسیاری از مردم می خواهند نیمه کارآفرین باشند و از آداب اداری شرکت های سنتی خلاص شوند و به آزادی و استقلال حرفه ای برسند. مشکل اینجا است که این نیمه کارآفرینان هرگز نمی توانند از شبکه کاری با دیگران فارغ شوند و اغلب پس از مواجه  شدن با نخستین نشانه های مشکلات، فرار می کنند.

بااین حال کارآفرینان واقعی با پایداری در شرایط سخت و دوران دشوار، آب دیده می شوند و توانایی های شان افزایش پیدا می کند. این پایداری، یک ویژگی قابل تحسین است اما هزینه های بالایی دارد؛ کارآفرینانی که در کسب وکار خود غرق و محو اهداف کاری خود می شوند، به تدریج هویت فردی خود را از دست می دهند، روابط آنها دچار مشکل می شود، رضایتمندی و لذت های زندگی غیر کاری خود را از دست می دهند و علایق انسانی آنها به خاطراتی فراموش شده تبدیل می شود.

خوشبختانه برای بازگشت به عقب و بازیابی آنچه از دست  داده ایم، هیچ وقت دیر نیست. کارآفرینان هم می توانند با خودآگاهی و درک مشکلات، تعادل را دوباره به زندگی شان برگردانند.

برای درون نگری، وقت بگذارید

کارآفرینی مستلزم شجاعت و فداکاری و اعتمادبه نفس است، ولی متأسفانه ویژگی های کارآفرینی، شمشیر دولبه است؛ کارآفرینان به آسانی زندگی شان را در دستاوردهای خلاقانه خود گم می کنند، شجاعت و شور و اشتیاق و ایثارگری آنها به عقده و وسواس تبدیل می شود و زمانی که این اتفاق می افتد، همان صفاتی که آنها را به جلو حرکت می داد باعث عقبگرد آنها می شود.

کلید اجتناب از چنین مشکلاتی، هنر درون نگری است. در عصر و روزگار فعلی، ما تحت بمباران انواع محرک های خارجی هستیم، از پیام های متنی گرفته تا آلارم های هوشمند و اتصال ۲۴ ساعته به اینترنت. این جریان اطلاعات برای کارآفرینان به واسطه حرفه ای که دارند، ۱۰ برابر می شود. ما وقت زیادی صرف پاسخ دادن و واکنش نشان دادن به چیزهایی می کنیم که اغلب اوقات از بازتاب آنها روی افکارمان غافلیم.

اگر به خودمان یاد بدهیم که سکوت را در آغوش بگیریم، ذهن مان را آرام کنیم و با خودمان به گفت وگو بنشینیم، همه چیز تغییر می کند.

تأمل و نگاه به درون باعث می شود بین اشتیاق و وسواس تمایز قائل شویم و عیوب رفتاری مان را شناسایی کنیم.

این سطح از خودآگاهی، کلید درک هویت فردی مبتنی بر واقعیت و نه آمیخته و ترکیب شده با هیاهوی کسب وکار شما است.

با دنیای واقعی دوباره ارتباط برقرار کنید

تشخیص این موضوع که از دنیای واقعی جدا شده اید کمی ترسناک است، ولی برای پیدا کردن تعادل در زندگی، گامی ضروری است.

ما پول جمع  کردن را با موفقیت واقعی، شهرت و نام آوری را با عشق و بلندپروازی های مان را با اهداف واقعی اشتباه می گیریم.

ما باید برای پیدا کردن حقیقت در بطن همه چیز، خود را به چالش بکشیم. اگر قرار باشد شهرت به قیمت از دست دادن عشق مان به خانواده تمام شود، چه ارزشی خواهد داشت؟ یا اگر برای دستیابی به ثروت مجبور باشید روی ارزش های خود معامله کنید، آیا این پول برای تان ارضاکننده خواهد بود؟

شما به عنوان کارآفرین باید از تعقیب سایه های گذرا دست  بردارید و به جای آن، برای ارتباط با دنیای واقعی وقت بگذارید.
به یاد داشته باشید که همه چیز گذرا است

بسیاری از مواقع کارآفرینان پس از دستیابی به آنچه برای ساخت آن تلاش کرده اند، فراموش می کنند که با چه بینش و دیدگاهی این کار را شروع کرده بودند. برای برخی از آنان، مسئله فراهم کردن یک زندگی راحت برای خانواده های شان است. برای برخی دیگر، کارآفرینی راهی برای به وجود آوردن تغییرات کوچک یا بزرگ در جهانی است که در آن زندگی می کنند. عده ای هم می گویند کارآفرینی را برگزیده اند چون صرفا می خواستند کارآفرین باشند. در هر صورت، بدون داشتن یک هدف مشخص، کار سخت، ریسک پذیری و آن همه فداکاری، چه ارزشی می تواند داشته باشد؟

باید به یاد داشته باشیم که هیچ چیز تا ابد باقی نمی ماند. تمام کسب وکارهایی که می سازیم و برای آنها تلاش می کنیم، در نهایت ناپدید می شوند یا بدون ما به رشد خود ادامه می دهند. بااین وجود، دلایل اصلی خلق این کسب وکارها هستند که از خودشان فراتر می روند.

اگر اجازه بدهیم که فارغ از اهداف ارزشمند پیشین، در دستاوردهای خود غرق شویم، درنهایت دست  خالی و تنها خواهیم ماند.

شکی نیست که کارآفرینی یکی از انرژی های خوب و قدرتمند جهان هستی است، بااین حال بپذیرید که عمل تولید و ساخت، بسیار اغواکننده است و به همین دلیل بسیاری از کارآفرینان مسیر خود را گم می کنند. شما فقط با درون نگری دقیق و تأمل در افکارتان می توانید افق دید خود را محفوظ نگه  دارید و واقعیت دنیای خود را تشخیص دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی