شنبه, 18 شهریور 1396 - 17:03

دلایل شکست کسب و کارها

نوشتن یک طرح کسب و کار درست، به موفقیت ایده کسب و کار کمک می کند، اما تضمینی برای موفقیت شما در آن کسب و کار نمی دهد. در ذیل به گزارش هورموند، برخی از اشتباهات رایجی که صاحبان کسب و کارها مرتکب می شوند، آورده می شود.

باید به هنگام نوشتن طرح کسب و کار از این اشتباهات پرهیز کرد.

•    بسیاری از شرکت ها در پیش بینی میزان سرمایه در گردش موردنیاز برای انجام کسب و کارشان دچار اشتباه می شوند.

•    بسیاری از صاحبان کسب و کار جدید، سرمایه در گردش را به خاطر مخارج بیهوده هدر می دهند. تمام سرمایه در گردش باید در خدمت یک هدف باشد:  دادوستد.

•    اغلب اوقات، کسب و کارها چاره ای برای جابه جایی نیروهای مدیریتی نمی اندیشند و این در حالی است که نیروهای کلیدی شرکت را ترک می کنند. به فکر جایگزینی برای آنها باشید.

•    بسیاری از شرکت ها مالیات خود را به موقع پرداخت نمی کنند. تلاش کنید که مالیات را قبل از هر هزینه دیگری پرداخت کنید.

•    بسیاری از کسب و کارها، در طرح خود توجهی به نقاط فرازوفرود نمی کنند. به خاطر داشته باشید اغلب کسب و کارها فصلی هستند. باید به اندازه کافی پول نقد داشته باشید تا بتوانید ماه های کسادی را پشت سر بگذارید.

با پیروی از نکات ذیل می توانید بر مشکلات غلبه کرده و کسب و کارتان را جلو ببرید:

نخست اینکه چند حسابدار و وکیل خوب در نظر بگیرید تا زمانی  که با مشکلی مواجه می شوید، از آنها کمک بگیرید، به ویژه کسانی که به آنها اعتماد دارید. هرگز مسئله را با کسانی که به دنبال نقطه ضعف شما می گردند، مطرح نکنید. به مسئله به دقت نگاه کنید، اگر می توان آن را با نقدینگی حل کرد، به دنبال راه هایی بگردید تا مخارج روزانه را کاهش دهید. هزینه های تفریحی و مسافرتی را قطع کنید. اگر مشکل حاد مالی دارید، کارکنان غیرضروری را کاهش دهید و این کار را با نیروهای اداری شروع کنید. تنها نیروهایی را نگه دارید که برای شرکت درآمد ایجاد می کنند.

مهم تر اینکه، تمام تلاش تان را بکنید تا حساب ها را به موقع پرداخت کرده و اعتبار خودتان را حفظ کنید. هیچ وقت زیر بار مبلغی که قادر به پرداخت به موقع آن نیستید، نروید. در نهایت اینکه، به هنگام رویارویی با مشکل آرامش خود را حفظ کنید، برای مدتی آن را کنار بگذارید تا پس از کسب آرامش دوباره به آن بپردازید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی