پنج شنبه, 19 مرداد 1396 - 08:05

کلینیک کسب و کار / پرسش و پاسخ درباره راه اندازی کسب و کار

پرسش: مبلغ 200 میلیون تومان سرمایه دارم و تصمیم گرفته ام یک کسب و کار راه اندازی کنم. چه توصیه ای برای من دارید؟

پاسخ کارشناس: قبل از هر چیزلازم است بدانید مهم تر از سرمایه، انگیزه و تخصص شما و همچنین نیروی انسانی شایسته است که موجب موفقیت کسب و کار ها میشود. پیشنهاد می کنم در حوزه ای وارد شوید که اطلاعات اولیه نسبتا خوبی درباره آن داشته باشید. البته این به معنی این نیست که نمی توانید در زمینه های دیگر فعالیت کنید، بلکه کار برای شما کمی سخت تر و کندتر پیش خواهد رفت و نیاز به آموزش و یادگیری خواهید داشت.

همچنین ضروری است بدانید که حتما باید طرحی هرچند مختصر راجع به کسب وکار انتخابی خود بنویسید که نقشه راه برای شما مشخص باشد. پیشنهاد می کنم از یک متخصص استفاده کنید. اگر در این بخش ابتدا مشورت بگیرید و هزینه کنید حتما از هزینه های بسیار بیشتر در مراحل بعدی جلوگیری خواهد شد و احتمال موفقیت شما بیشتر می شود.

توصیه بعدی این است که ایده های مختلف کسب وکار را روی اینترنت بررسی و درباره آنها با دیگران مشورت کنید و تحقیقات مفصلی راجع به آنهایی که نظر شما را جلب می کند انجام دهید. زود تصمیم نگیرید.

همچنین پیشنهاد می شود مقالاتی درباره راه اندازی کسب وکار و الزامات آن مطالعه کنید تا با آگاهی بیشتر کارتان را آغاز کنید. در هر مرحله از مشاوره های تخصصی استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی