یکشنبه, 19 دی 1395 - 13:30

3 روش برای بهبود مدیریت عملکرد در سال 2017

فصل زمستان برای بسیاری از مردم فصل شادی است چرا که زمان تحویل سال جدید میلادی به شمار رفته و بخش زیادی از جمعیت جهان مشغول آماده سازی شرایط برای جشن گرفتن سال جدید مسیحی هستند. با این وجود ممکن است این فصل از سال برای برخی مدیران شرکت ها و کسب و کارها چندان خوشایند نباشد.

بسیاری از مردم در این روزها نگران میزان ساعات ثبت شده در محل کار و همچنین تعداد دفعات دیدار با رؤسای شان هستند. چراکه معمولا در روزهای آخر سال گزارش عملکرد کارمندان شرکت ها برای مدیران شرکت ارسال شده و آنها براساس گزارشات ارسال شده درباره نحوه عملکرد و میزان بهره وری کارمندان شان قضاوت خواهند کرد.

با این حال ممکن است اوضاع در سال جدید میلادی با سال های گذشته متفاوت باشد. 37درصد از مردم آمریکا در سال 2016 میلادی به طور متوسط دو روز در ماه را در خانه کار کرده اند و آمارهای منتشر شده در این رابطه حاکی از آن است که طی یک دهه گذشته نحوه کار کردن به شکل سنتی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

این رشد سریع و برق آسای افرادی که دورکاری می کنند در کنار جنگ همیشه در جریان میان استعدادهای موجود در بازار کار سبب شده است تا شرکت ها و ادارات دولتی و خصوصی در نحوه رفت و آمد کارکنان خود به محل کار تجدیدنظر کرده و معیارهای اندازه گیری بهره وری کارمندان شان را تغییر دهند.

این روزها بخش قابل توجهی از نیروی کار موجود در آمریکا را نسل جوان تشکیل می دهند و با توجه به تحولات و توسعه تکنولوژی، این نسل پس از دهه ها در حال ایجاد تغییر و تحولاتی کلی در معیارهای سنجش میزان بهره وری کارمندان هستند.

هم جوانان و تازه واردان به بازار کار و هم افرادی که به نسل های قبلی تعلق دارند معتقدند که کار و زندگی ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته و از همین رو خواهان ایجاد تغییراتی در نحوه تعامل خود با مدیران شان هستند.

به یاد داشته باشید که هیچ کس منطق «همینه که هست» را نمی پذیرد. آمارهای منتشر شده حاکی از آن است که 62درصد از نیروی کار جدید آمریکا خواهان روش های تعامل متفاوت با مدیران خود بوده و مایلند در هر زمینه ای با آنان صحبت کرده و به تبادل نظر بپردازند بنابراین در چنین شرایطی انعطاف پذیری ضروری بوده و سرسختی در مقابل شرایط جدید راهی به جایی نخواهد برد. این موج جدید کارمندان روابط کارمندان و مدیران را براساس میزان رشد و پیشرفت شکل خواهند داد نه براساس پاداش و جریمه.

در گذشته افراد با سابقه و حرفه ای مایل بودند تا در دفاتر و ادارات خود فضای اختصاصی را به خود اختصاص دهند، آنان همواره به دنبال دریافت خودروی شرکتی بودند تا با آن تردد کرده و بدون منشی های حرفه ای حاضر به کار نمی شدند، اما امروز اوضاع تغییر کرده و حرفه ای ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند.

آنان در واقع مایلند تا مسائل کاری شان را با زندگی روزمره شان ترکیب کنند. به عنوان مثال مردم این روزها مایلند تا به آسانی به شهرها و ایالت های دیگر سفر کرده و در حالی که برای شرکت شما کار می کنند به سایر امور زندگی خود نیز پرداخته و از فرصت های ایجاد شده به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

در چنین فضایی بهتر است آن دسته از کارمندان تان را که دورکاری می کنند در یک سبد قرار داده و از این طریق به بررسی میزان بهره وری آنان بپردازید چرا که دیگر نمی توان میزان بهره وری کارمندان حضوری را با آن دسته که دورکاری می کنند به صورت یکسان و با استفاده از معیاری سنتی اندازه گیری کرد.

ادامه دارد. . .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی