سه شنبه, 14 دی 1395 - 13:15

چند دیدگاه مهم که مدیران نباید از آنها چشم پوشی کنند

متخصصان عقیده دارند که برای داشتن عملکردی در سطوح بالا، نیاز به خواب شبانه مفید داریم. دقیقا همین نظر را پدران و مادران ما نیز داشته اند. اما چه تعداد از ما حقیقتا به این سخنان گوش کرده ایم؟ چه تعداد از ما ساعت های زیادی شبانه بیدار بودیم و صبح هنگام انتظار کسب بهترین نتایج در کارمان را داشته ایم؟

پیشنهادات زیادی از این قبیل درباره کیفیت دیگر حوزه های زندگی وجود دارد که بر کار ما تاثیر می گذارد. این حوزه ها شامل سطح استرس، سطح تناسب اندام، عادات غذایی و سبک زندگی است. بعضی از ما به این موضوع اعتقاد نداریم که این موارد می تواند بر توانایی ما در اجرای کار تاثیر بگذارد و از بسیاری از این نظرات کارشناسانه چشم پوشی می کنیم.

دستورالعمل هایی برای موفقیت

همین سخنان می تواند درباره مدیریت زمان، مدیریت ارتباطات و دیگر نقاط زندگی ما بیان شود. اما بسیاری از ما دوست داریم که از این قاعده مستثنی باشیم و نظرات دیگران در این خصوص را نادیده بگیریم. هنگامی که در جهت موفقیت در حال حرکت هستیم، تمایل داریم بعضی از قواعد و قانون ها را منعطف تر درنظر بگیریم.

حقیقت این است هنگامی که درصدد هدایت و مدیریت افراد هستیم، قواعد و قوانین انعطاف پذیری زیادی ندارند. در همین راستا لیستی از چند دیدگاه اصلی مدیران موفق در سراسر دنیا تهیه کردیم که می تواند به شما کمک کند قدم در راه هایی که به شکست منتهی می شود نگذارید. باید دریابید که کدام یک از آنها قابل اعمال به شما و سازمان شماست و این دستورالعمل ها را در امور روزانه خود وارد کنید تا رشد شخصی خود و نوآوری تیم تان را نیز تقویت کنید.

تیمی بسازید که از شما هوشمندتر باشد

همان طور که می دانید بعضی از مدیران از زیردستانی که از آنها بهتر باشند می ترسند. این مدیران از استخدام افرادی که در زمینه کاری خود تبحر دارند پرهیز می کنند، چرا که از مقایسه شدن با آنها واهمه دارند. همچنین گاهی مدیران نمی خواهند اعضای تیم را تشویق به کسب مهارت های جدید یا آموزش کنند تا مبادا توانایی بیشتری از آنها کسب کنند. اما مدیرانی که از درخشش تیم خود گریزانند، باید نگرش بد خود را اصلاح کنند.

این نگرش به طور منفی بر عملکرد تیم تاثیرگذار است. داشتن متخصص در تیم نباید برای شما تهدید به حساب آید، بلکه باید به مثابه دارایی برای هر فرد در سازمان تلقی شود. این کار انگیزش ایجاد می کند، خصوصا در سازمان هایی که از نوآوری بدون تنوع عقاید و تجربه رنج می برند. داشتن عملکرد بالا در تیم اغلب به دیگران در ایجاد نتایج بهتر انگیزه می دهد.

ثابت شده است که اکثریت پروژه های کاری که حس تفاوت برای کسب وکار و مشتری ایجاد می کنند، از مکالمات میان متخصصان و نوآوران با دیدگاه های متنوع بهره می برند، بنابراین از توانمند شدن اعضای تیم و هوشمندتر شدن آنها و توجه به نظرات شان نهراسید. در نهایت کل تیم شما از نتایج مثبت آن بهره خواهد برد.

اهمیت شکست

سعی کنید برای رسیدن به پیشرفت، هرازگاهی ایده ای نوآورانه و مهیج را دنبال کنید و نتایج آن را ببینید. شاید ساعت ها و هفته ها تمرکز برای دستیابی به نتایج نهایی این اتفاق زمان لازم باشد، حتی بدانید نتیجه چیزی جز شکست نیست. جی کی رولینگ یکی از موفق ترین نویسندگان و پولدارترین افراد دنیا در این خصوص می گوید: شکست بخش ضروری فرآیند رشد خلاقانه است. فکر می کنم به اندازه کافی در مورد شکست صحبت نمی کنیم و از آن فرار می کنیم. شما شکست خواهید خورد و این مسیری اجتناب ناپذیر است.

او می گوید: به اشتراک گذاری این شکست ها با دیگران به آنها کمک خواهد کرد که نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسند و به آنها قدرتی خواهد داد تا تلاش خود را تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهند.

بنابراین به جای اینکه از شکست بترسید، از آن استقبال کنید. به این ترتیب درخواهید یافت که هیچ پروژه ای از ابتدا موفق نبوده است و کشف راه حل های مختلف آسان نیست. به خود و تیم تان اجازه شکست خوردن دهید و آنها را به اندازه کافی برای مقابله با شکست توانمند کنید.

ارتباط با نویسنده: [email protected]

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی