شنبه, 23 اسفند 1393 - 14:56

راهکارهایی برای ورود مبتدی‌ ها به دنیای کسب‌ و‌ کار / مبتدی‌ ها چگونه سرمایه‌ گذاری ‌کنند

بــرای شــروع یـک سرمایه‌گذاری معمولا افراد حرفه‌ای همواره گزینه‌ای برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار جدید دارند‌‌. حرفه‌ای‌ها همواره می‌دانند از کسب‌و‌کار و سرمایه‌گذاری خود چه می‌خواهند، چالش‌های بازار را بررسی می‌کنند و برای جلوگیری از به خطر افتادن سرمایه خود پیش‌بینی‌هایی دارند‌. علاوه براین افراد حرفه‌ای معمولا سرمایه کافی برای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار جدید دراختیار دارند یا لااقل راه‌های تامین مالی مناسبی برای جذب سرمایه در سبد انتخاب‌های‌شان وجود دارد که به موقع می‌توانند از آنها استفاده کنند‌ اما یک فرد مبتدی در سرمایه‌گذاری چگونه می‌تواند مسیر سرمایه‌گذاری درست را بیابد؟ مبتدی‌ها چگونه می‌توانند بهترین نتیجه را از سرمایه‌گذاری خود در کمترین زمان کسب کنند؟ بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری بر‌ای افراد مبتدی چیست؟

این درست است که هر کسی می‌خواهد آینده خوب و امنی برای خود و اطرافیانش بسازد، از طرفی طبیعی است که افراد در تصمیمات اقتصادی خود به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد بیشتر و یک سرمایه‌گذاری موفق باشند اما واقعیت این است که افراد مبتدی همواره با چالش‌های جدی برای ورود به دنیای کسب‌و‌کار و سرمایه‌گذاری مواجه‌اند، بنابراین یافتن بهترین راه برای رسیدن به الگویی مناسب برای سرمایه‌گذاران مبتدی در اولویت است‌‌. سوال اصلی اینجاست که بهترین سرمایه‌گذاری برای افراد مبتدی چیست؟ در پاسخ باید گفت که بهترین الگوی سرمایه‌گذاری برای مبتدی‌ها وجود ندارد. چرا که هر فردی با توجه به شرایط، امکانات و اهداف خود می‌تواند الگویی متفاوت از دیگران داشته باشد‌‌، بنابراین روش سرمایه‌گذاری هر فردی مختص خود اوست.

ترس از ورود به دنیای سرمایه‌گذاری

تـازه‌وارد‌هـا عــمـومـا سرمایه‌گذاری را به‌عنوان یک چالش جدی در زندگی خود تصور می‌کنند‌‌. ترس از شکست در نخستین گام ورود به دنیای کسب‌و‌کار و سرمایه‌گذاری بزرگ‌ترین مانع برای شروع یک سرمایه‌گذاری برای افراد مبتدی به حساب می‌آید از این رو تازه وارد‌ها همواره زمان زیادی را برای یافتن بهترین گزینه برای انجام یک سرمایه‌گذاری موفق صرف می‌کنند.

در نگاه این افراد گزینه‌ای مناسب است که کمترین ریسک را داشته باشد. بنابراین از دست دادن زمان یکی از ویژگی‌های افراد مبتدی برای ورود به عرصه سرمایه‌گذاری است اما واقعیت این است که با رعایت یکسری نکات به راحتی می‌توان درسرمایه‌گذاری و کسب وکار جدید موفق بود؛ این راهکار‌ها برای مبتدی‌ها طراحی شده‌اند‌‌. در گفت‌وگو‌های مشاوره‌ای کسب‌و‌کار و سرمایه‌گذاری همواره این سوال از کارشناسان پرسیده می‌شود که در حال حاضر چه بازاری سود‌آور است؟ در چه کاری سرمایه‌گذاری کنیم تا سود بیشتری نصیب‌مان شود؟

اما واقعیت این است که نمی‌توان یک نسخه کلی برای تمامی افراد پیچید از این رو هر فرد مدل سرمایه‌گذاری خاص خودش را دارد و این امر بسته به میزان ریسک‌پذیری یا ریسک‌گریزی افراد اهداف و برنامه‌هایی که در سر دارند و روحیه فردی و از همه مهم‌تر امکانات و شرایط هر فرد گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری به وی پیشنهاد می‌شود اما راهکارهایی وجود دارند که مبتدی‌ها باید برای ورود موفق به دنیای سرمایه‌گذاری و کسب‌و‌کار به آن توجه کنند.

از کجا شروع کنیم؟

به هر حال هر فردی برای ورود به دنیای کسب‌و‌کار یک نقطه شروع دارد؛ این نقطه می‌تواند از یک اتفاق ساده یا یک پیشنهاد از سوی دوستان آغاز شود اما باید توجه داشته باشید که برای مبتدی‌ها مهم است از کجا شروع کنند اما آنچه بیشتر اهمیت دارد این است که به هر حال گزینه‌ای را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند‌‌. ممکن است در نخستین گـام سـرمـایه‌گذاری خود شکست بخورید اما به هر حال شما وارد دنیای سرمایه‌گذاری و کسب‌و‌کار شده‌اید و این ارزشمند‌ترین دارایی شما پس از نخستین تجربه مثبت یا منفی در کار است‌‌. تجربه‌ای که در نخستین گام به دست آوردید، می‌تواند در برداشتن گام‌های بعدی بسیار موثر و مفید باشد.

کمتر از توان واقعی خود سرمایه‌گذاری کنید

افراد مبتدی همواره با چالش جدی خطر از دست‌دادن سرمایه خود در نخستین گام مواجه‌اند، بنابراین پیشنهاد ویژه ما برای سرمایه‌گذاری این افراد ورود با سرمایه‌ای کمتر از آنچه که توان واقعی‌شان اجازه می‌دهد، است. با این کار هم ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش داده‌اید و هم در صورت عدم موفقیت تمام سرمایه خود را از دست نداده‌‌اید‌‌. توجه کنید آنچه ضرورت دارد این است که همه داشته‌های خود را به لحاظ اقتصادی و مالی در نخستین انتخاب خود برای سرمایه‌گذاری خرج نکنید‌‌.

استفاده از مشاوران کاربلد

نخستین گزینه‌ای که همواره برای افراد مبتدی می‌توان متصور بود باز کردن یک حساب سپرده بانکی است؛ این گزینه همان گزینه‌ای است که همواره برای افراد عادی یک گزینه متداول است. افراد ترجیح می‌دهند ریسک سرمایه‌گذاری خود را به بانک منتقل کنند‌‌. علاوه براین بازار‌های مسکن، طلا، سهام و اوراق قرضه در گزینه‌های بعدی قرار دارد‌‌. آیا این گزینه‌ها نقطه مناسبی برای شروع یک سرمایه‌گذاری در شرایط فعلی است؟ پاسخ منفی است چرا که در شرایط موجود حتی افراد حرفه‌ای هم از حضور در این بازار‌ها موفقیت خاصی کسب نکرده‌اند و در حال خروج از بازار هستند‌. داشتن یک طرح سرمایه‌گذاری یا انتخاب یک گزینه مناسب در فضای اقتصادی موجود کار دشواری است.

در وضعیتی که بازار مسکن شرایط مناسبی ندارد و بورس هم سال بدی را پشت سر گذاشته و در صنایع دیگر هم وضعیت به همین ترتیب است انتخاب مسیر مناسب سرمایه‌گذاری برای مبتدی‌ها دشواری‌های خاص خود را دارد‌‌، بنابراین نیاز به حضور یک مشاور کسب‌و‌کار و سرمایه‌گذاری بیش از پیش احساس می‌شود. برای یافتن روزنه‌های امید در سرمایه‌گذاری در شرایط رکودی باید به دنبال بازار‌ها و ایده‌های کمتر شناخته شده و خاص باشید استفاده از یک مشاور کاربلد به شما این امکان را می‌ دهد که در شناخت بهتر حوزه‌های کسب‌و‌کاری سودآور موفق عمل کنید.

همه چیز به شما و انتخاب‌تان بستگی دارد

انتخاب‌های افراد در مسیر سرمایه‌گذاری مهم‌ترین عامل موفقیت یا عدم موفقیت در کار است از این رو هر فردی چه مبتدی و چه حرفه‌ای باید به تمام گزینه‌های ممکن توجه داشته باشد‌‌. از این جهت گزینه‌هایی که با توجه به امکانات و سرمایه‌تان پیش روی شما قرار دارد هر کدام پتانسیل بالقوه‌ای برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود‌‌. بنابراین بررسی مناسب تمام گزینه‌ها در کمترین زمان ممکن رمز موفقیت شما در کار است‌‌. دنیای سرمایه‌گذاری و کسب‌و‌کار تا حد زیادی شبیه یک بازی فوتبال است در نهایت بازیکن یا تیمی موفق عمل می‌کند که در مناسب‌ترین لحظه بهترین تصمیم را بگیرد‌‌. هر چند سرمایه‌گذاران مبتدی همواره در سطوح آماتوری سرمایه‌گذاری وارد می‌شوند اما نتیجه انتخاب‌های این افراد در نهایت به موفقیت در کار و رسیدن به جایگاهی بهتر منجر خواهد شد.

بنابراین فرقی نمی‌کند که در عرصه سرمایه‌گذاری شما یک فرد مبتدی هستید یا به‌عنوان یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای سال‌ها در بازار حضور دارید، در نهایت باید تلاش کنید بهترین تصمیم را در مناسب‌ترین زمان اتخاذ کنید. توجه داشته باشید که همه چیز به شما و انتخاب‌های‌تان وابسته است.

فرقی نمی‌کند که در عرصه سرمایه‌گذاری شما یک فرد مبتدی هستید یا به‌عنوان یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای سال‌ها در بازار حضور دارید، در نهایت باید تلاش کنید بهترین تصمیم را در مناسب‌ترین زمان اتخاذ کنید. توجه داشته باشید که همه چیز به شما و انتخاب‌های‌تان وابسته است

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی