سه شنبه, 03 فروردين 1395 - 15:00

ادعای مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار:

مارک‌دار بودن تخم‌مرغ تضمینی برای سلامتش نیست

تخم‌مرغ‌های شناسنامه‌دار در بازار مصرف که گران‌تر از سایر تخم‌مرغ‌ها فروخته می‌شوند فقط گرانی این محصول را رقم می‌زنند و هیچ تضمینی برای سلامت تخم‌مرغ نیست. هدایت اصغری، مدیر‌عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به اینکه شناسنامه‌دار کردن تخم‌مرغ تضمینی برای سلامت محصول نیست در این شرایط کاری غیرمنطقی خواهد بود و باعث افزایش قیمت این کالا می‌شود.

اصغری با بیان اینکه پرینت کردن روی تخم‌مرغ 150 تا 200 تومان برای تولیدکننده هزینه بر می‌دارد، گفت: باید کاری کنیم که تخم‌مرغ به‌عنوان یک کالای لوکس عرضه نشود. تخم‌مرغ را فعلا شناسنامه‌دار نکنیم چون گران می‌شود.مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه تخم‌مرغی که از مرغداری خارج می‌شود باید روی کارتن آن نشانه استاندارد درج شود، گفت: باید شرایطی را فراهم کنیم که تخم‌مرغ گران نشود و قدرت خرید مردم کاهش پیدا نکند.

وی هر واحد تولیدی را دارای یک پروانه بهداشتی و پروانه بهره‌برداری دانست و اظهار کرد: زمانی‌که مهر استاندارد روی کارتن تخم‌مرغ درج می‌شود به‌معنای این است که این کارتن مورد تایید معاونت امور دام و مرکز امور دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی است. اصغری ادامه داد: می‌توان گفت محصولی که از مرغداری خارج می‌شود تمام نکات بهداشتی آن رعایت شده است و شاید شناسنامه‌دار کردن تخم‌مرغ کار خوبی باشد، اما در شرایط فعلی منطقی نیست زیرا موجب افزایش قیمت تخم‌مرغ و کاهش توان خرید مردم در این محصول مهم می‌شود.

به گزارش ایسنا، تخم‌مرغ‌های شناسنامه‌دار شامل تخم‌مرغ‌های عمده‌ای می‌شود که در بازار مصرف در قالب شانه‌های 30‌تایی به مصرف‌کننده فروخته می‌شود و روی هر دانه آن تاریخ انقضای محصول و نام مرغداری درج شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی