چهارشنبه, 19 مهر 1396 - 08:08

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد / نقل و انتقال پول نفت از کانال اگزیم بانک

در ماه های اخیر اقدامات گسترده ای جهت فراهم کردن زیرساخت های لازم برای معاملات بین المللی نفت خام در بورس انرژی آغاز شده است. با پیگیری های مسئولان سازمان بورس، مدیران بورس انرژی، شرکت سپرده گذاری مرکزی، بانک توسعه صادارت و مساعدت شرکت ملی نفت ایران قرار است به زودی عرضه نفت خام صادراتی از طریق چهارمین بورس انجام شود.

در همین زمینه، علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در گفت وگو با اگزیم نیوز در خصوص روند همکاری بانک توسعه صادرات با بورس انرژی گفت: حسب درخواستی که بورس انرژی و سازمان بورس و همچنین شرکت سپرده گذاری مرکزی از ما داشت، بنا شد در صورت عرضه نفت خام در بورس انرژی، مسئولیت تصفیه معاملات فی مابین به عهده بانک توسعه صادرات باشد.

صالح آبادی گفت: پس از ارائه این پیشنهاد، بانک توسعه صادرات اعلام آمادگی کرد که عاملیت تسویه ارزی این وجوه را برای مجموعه نفت انجام بدهد. به گفته وی با توجه به روابط کارگزاری که بانک توسعه صادرات با بانک های دنیا دارد، این امکان را داریم که وجوه حاصل از فروش نفت خام را جابه جا کنیم.

وی با بیان اینکه سازوکار این فرآیند در بانک توسعه صادرات تعریف شده و قابل اجراست، افزود: در حال حاضر در انتظار توافق نهایی مجموعه بازار سرمایه و وزارت نفت هستیم و در صورت رفع مشکلات فنی مربوط به عرضه محصول در بورس، بانک توسعه صادرات آمادگی کامل برای انجام پروسه تسویه را دارد.

در این رابطه مدیر عامل بورس انرژی با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی رئیس سازمان بورس به منظور پیگیری و حل مسائل باقیمانده بر سر عرضه نفت خام، ابراز امیدواری کرد حداکثر تا پایان سال ۹۶ عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی امکان پذیر  شود.

سیدعلی حسینی در این رابطه افزود: اقدامات فشرده و گسترده  ای بین بورس انرژی ایران، شرکت سپرده گذاری مرکزی، شرکت ملی نفت ایران و برخی بانک های عامل در دست پیگیری است و در این زمینه به زودی اتفاقات مهمی روی خواهد داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی