یکشنبه, 19 شهریور 1396 - 08:13

اهدای کتاب قرآن طباخ به استانداری هرمزگان و دانشگاه تهران از سوی بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد، در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و جهت بهره مندی علاقه مندان، پژوهشگران و محققان، یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ را به استانداری هرمزگان و دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران اهدا کرد. 

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، در این مراسم، جاسم جادری، استاندار هرمزگان، ضمن تقدیر از بانک پاسارگاد به دلیل ایفای رسالت های اجتماعی خود در حمایت از فرهنگ و هنر، از دکتر مجید قاسمی، مدیرعامل این بانک به دلیل این توجه ویژه قدردانی کرد.

همچنین دکتر ابوالحسن امین مقدسی، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران اقدامات بانک پاسارگاد را در حمایت از فرهنگ و هنر کشور بسیار مؤثر و ارزشمند خواند و از این بانک تقدیر کرد.  

«مصحف شریف خراسان» به خط عبدالله طباخ هروی، از قرآن های نفیس و کم نظیر گنجینه آستان قدس رضوی است که در سال 1394 با حمایت بانک پاسارگاد چاپ و رونمایی شد. این کتاب در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی متر مربع، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته  شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده  است.

گفتنی است بانک پاسارگاد طرح اهدای کتب نفیس به نهادها، دانشگاه ها، مراکز علمی، استادان و فرهیختگان را از چندی پیش آغاز کرده  و همچنان ادامه خواهد داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی