پنج شنبه, 05 مرداد 1396 - 08:03

تأمین مالی پروژه های اشتغال زا در دستور کار بانک سامان

بانک سامان با بهره گیری از الگوی بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی، تأمین مالی پروژه های صنعتی و توسعه ای را در دستورکار خود قرار داد.

به گزارش روابط عمومی بانک سامان، دکتر حسین نقی پور منصور، رئیس اداره تأمین مالی و مدیریت طرح ها با اعلام این خبر گفت: مدل اجرایی پرداخت تسهیلات بانک جهانی، مبتنی بر توانمندسازی متقاضی دریافت تسهیالت از طریق همراهی و مشارکت بانک در تمام مراحل اجرای پروژه است.

منصور با اشاره به مشکل صنایع در دریافت منابع مالی از بانک ها گفت: یکی از دالیل ایجاد معوقات سنگین در نظام بانکی، مشکل مدیریت منابع مالی است که مانع استفاده مناسب از منابع مالی موجود میشود.

وی گفت: نبود زیرساخت های علمی و حرفه ای در واحدهای نظارت بر حسن اجرای پروژه ها و پرداخت تسهیالت، سبب شده است منابع مالی از بانک ها خارج شود، طرح ها به سرانجام نرسند و منابع بانک در پروژه های نیمه تمام قفل شوند.

منصور تصریح کرد: تأمین مالی پروژه ها در قالب جدیدی که در دستور کار بانک قرار گرفته، زمینه ساز ایجاد شرایط مناسب برای دریافت کنندگان تسهیالت و مدیریت مناسب بر طرح ها با هماهنگی کامل بانک سامان است.

منصور خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل های یادشده، منابع مالی باید در راستای اهداف طرح و مطابق با قرارداد تسهیالت، هزینه شود و به صورت دوره ای هر سه ماه یک بار، گزارش های لازم ازجمله گزارش پیشرفت فیزیکی، مالی، تدارکات و قراردادها، زیست محیطی و اجتماعی را با استناد به شرح خدمات مدیریت طرح استاندارد که مورد تأیید بانک است ارائه کند و ادامه مشارکت بانک، منوط به مثبت بودن این گزارش ها است.

رئیس اداره تأمین مالی و مدیریت طرح های بانک سامان گفت: پرداخت از محل تسهیالت به سه شیوه پرداخت مستقیم به تأمین کنندگان، پیمانکاران، عرضه کنندگان کالا و خدمات یا پرداخت غیرمستقیم )حساب ویژه طرح( به صورت تنخواه پروژه یا گشایش اعتباری اسنادی داخلی و خارجی براساس دستورالعمل پرداخت بانک به درخواست متقاضیان تأمین شونده مالی بانک پرداخت می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی