یکشنبه, 01 مرداد 1396 - 08:00

بانک مرکزی مجوز افزایش سرمایه بانک آینده را صادر کرد

بانک آینده در راستای ماموریت اصلی خود با ایفای نقش برای افزایش رفاه جامعه، تقویت تولید، ایجاد پایداری در توسعه اقتصادی کشور، ارتقای سلامت عملکرد و استحکام مالی بانک، فرآیند افزایش سرمایه برای دستیابی به سرمایه ۳۰هزار میلیارد ریالی را از دو سال گذشته آغاز کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک آینده، پس از موافقت بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، مراحل اجرایی افزایش سرمایه از مبلغ ۸ هزار میلیارد ریال به مبلغ ۱۶هزارمیلیارد ریال آغاز و آگهی پذیره نویسی افزایش سرمایه در تاریخ 5 اسفندماه 1394 از طریق جراید کثیرالانتشار به اطلاع عموم رسید.

در نهایت، پس از تصدیق کلیه مراحل قانونی صورت پذیرفته توسط بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، مرحله اول افزایش سرمایه ۱۱بهمن ماه ۱۳۹۵ محقق شد و در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت قانونی رسید. 

در اجرای مرحله دوم، بانک مرکزی، مجوز افزایش سرمایه بانک آینده از مبلغ ۱۶هزار میلیارد ریال به مبلغ ۳۰هزار میلیارد ریال از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران را صادر و انجام آن را با رعایت قوانین و مقررات ابلاغ کرد.

همچنین هیأت مدیره بانک آینده ابراز امیدواری کرده است که هم سو با استانداردهای بین المللی و مدل جدید نظارتی بانک مرکزی، تا پایان سال ۱۳۹۷ نسبت به افزایش سرمایه بانک از ۳۰ هزار میلیارد ریال به ۵۰هزار میلیارد اقدام کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی