سه شنبه, 28 آذر 1396 - 09:41

مدیرعامل راه آهن خبر داد / دولت در برنامه ششم 1.5 میلیارد دلار در حمل و نقل ریلی سرمایه گذاری می کند

مدیرعامل راه آهن ایران گفت در برنامه ششم توسعه دولت 1.5 میلیارد دلار در زیرساخت های صنعت حمل و نقل ریلی سرمایه گذاری می کند.

سعید محمدزاده روز دوشنبه در حاشیه امضای قرارداد تأمین مالی 3 میلیارد یورویی بین ایران و روسیه در زمینه حمل و نقل ریلی افزود: دولت به توسعه حمل و نقل ریلی توجه ویژه ای دارد و با گشایش اعتبارات اسناد، برقی کردن مسیر ریلی تهران - مشهد از پنجشنبه گذشته آغاز شده است.

وی افزود: در پایان برنامه ششم توسعه باید سهم حمل و نقل ریلی در جابه جایی کالا به 30درصد و در بخش مسافری به 20 درصد افزایش یابد و ما امیدواریم با افزایش سرمایه گذاری ها، به این هدف مهم دست پیدا کنیم.

محمدزاده با اشاره به امضای قرارداد 3 میلیارد یورویی بین ایران و روسیه اظهار داشت: از طریق این خط اعتباری به کمک سازندگان داخلی و مشارکت شرکت های روسی تعداد زیادی واگن باری و مسافری و لوکوموتیو در کشور تولید می شود و در مرحله نخست تولید 6هزار واگن باری در سه شرکت واگن سازی پارس، واگن سازی کوثر و واگن سازی فولاد درخشان آغاز می شود. 

همچنین رئیس هیأت مدیره مرکز توسعه تجارت روسیه نیز در این مراسم گفت: این مرکز از هرگونه سرمایه گذاری در ایران حمایت می کند و شاهد امضای قرارداد 3میلیارد یورویی در تهران هستیم.

«پیتر فرادکوف» افزود: هدف ما از امضای این قرارداد ساماندهی انواع سرمایه گذاری شرکت های روی در ایران است تا بتوانیم به صورت مشترک این واگن ها و لوکوموتیوها را برای توسعه حمل و نقل ریلی ایران سریع تر تولید کنیم.

به گزارش ایرنا، وی تأکید کرد: با امضای این قراردادها و حمایت های مالی همکاری های دو کشور ایران و روسیه در بخش های مختلف اقتصادی بیش از پیش تقویت خواهد شد. ایران و روسیه روز دوشنبه دو سند همکاری به ارزش 3میلیارد یورو برای سرمایه گذاری در تولید واگن و لوکوموتیو به امضا رساندند؛ در این قرارداد که بین راه آهن ایران و مرکز توسعه تجارت روسیه و شرکت بیمه اعتباری روسیه به امضا رسید، طرف روس مبلغ 3میلیارد یورو برای تولید مشترک واگن، لوکوموتیو و تجهیزات مورد نیاز شبکه حمل و نقل ریلی اختصاص می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی