سه شنبه, 18 مهر 1396 - 08:01

قطار «قم- کربلا» ۴ آبان ماه امسال راه اندازی می شود

رئیس انجمن دفاتر خدمات گردشگری و مسافرتی استان قم با بیان اینکه قطار قم- کربلا ۴ آبان ماه راه اندازی می شود، گفت: با قراردادی که بسته شده ظرفیت قطار قم- کربلا ۳۶۰ نفر است که می توان این ظرفیت را به بیش از ۷۰۰ نفر افزایش داد.

به گزارش تسنیم، سیدمهدی حسینی نیشابوری در جلسه راه اندازی خط ریلی قم - کربلا در اربعین حسینی که در سالن جلسات معاونت امور زائرین استانداری برگزار شد، با اشاره به راه اندازی قطار ریلی قم-کربلا اظهار داشت: با شرکت عراقی که هندل کننده مسیر قطار بصره به سمت کاظمین است وارد مذاکره شدیم و در مورد مسائلی همچون نوع واگن ها، برنامه ریزی ساعت حرکت قطارها و انتقال زوار از مرز شلمچه مذاکراتی شد که به نحو احسن انجام شود.

رئیس انجمن دفاتر خدمات گردشگری و مسافرتی استان قم افزود: برنامه ریزی های لازم برای ازدحام زوار ایرانی که در مرز تردد می کنند، صورت گرفته اما دغدغه اصلی مرز شلمچه تا بصره است که مسیری به طول 37کیلومتر است.

وی با بیان اینکه با قراردادی که بسته  شده ظرفیت قطار قم- کربلا 360 نفر است که می توان این ظرفیت را به بیش از 700 نفر افزایش داد، گفت: در مسیر راه آهن جنوب تنگنا وجود دارد اما برنامه ریزی های لازم برای ششم، دهم و دوازدهم آبان ماه انجام  گرفته که قطار قم به سمت عراق حرکت کند.

حسینی نیشابوری ابراز کرد: قطار قم- کربلا چهارم آبان ماه راه اندازی  شود و به 4 هزار نفر خدمات در این چند روز داده شود.

رئیس انجمن دفاتر خدمات گردشگری و مسافرتی استان قم با بیان اینکه قیمت هر نفر مسیر رفت تا کربلا 190 هزار به صورت کوپه ای 6 تخته است، ادامه داد: قیمت این مسیر نسبت به پارسال هیچ افزایشی نداشته است.

معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم نیز افزود: برای اعزام زائرین از طریق قطار قم - کربلا در ایام اربعین محدودیتی وجود ندارد و به هر اندازه که مردم از این قطار استقبال کنند، برای اعزام زائرین از طریق قطار قم- کربلا پیش بینی خواهیم کرد.

عالی پور با اشاره به ضرورت ساماندهی صدور ویزا برای زائرین اربعین اظهار کرد: آژانس های مسافرتی باید برای صدور ویزا از سامانه سماح استفاده کنند، همچنین مسئله بیمه زائرین اربعین بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی