یکشنبه, 16 مهر 1396 - 09:21

ورود نخستین قطار کانتینری چین به ایران از طریق اینچه برون

مراسم استقبال از قطار کانتینری باری چین به ایران با حضور صادقلو استاندار و محمدی معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن ج. ا. ا در ایستگاه راه آهن اینچه برون برگزار شد. در این مراسم حسن صادقلو، استاندار گلستان گفت: توسعه ترانزیت کالا، از راه های ایجاد ارزش افزوده برای این خط ریلی است.

وی با تأکید بر ضرورت پایداری و استمرار تردد قطارهای ترانزیتی از مسیر راه آهن اینچه برون گفت: برای تحقق این مهم باید معافیت ها و مشوق های لازم برای بازرگانان پیش بینی شود.

صادقلو تسریع در احداث خط عریض و تغییر بوژی، ایجاد سکوهای تخلیه بار در ایستگاه راه آهن اینچه برون، توسعه روابط با ترکمنستان و کشورهای آسیای مرکزی و چین، راه اندازی ایکس ری کانتینری و احداث بندرخشک را از دیگر نیازهای راه آهن اینچه برون برای ایجاد ارزش افزوده در این خط ریلی برشمرد و بر آن تأکید کرد.

وی تصریح کرد: دولت در چهار سال گذشته اقدامات زیرساختی خوبی در حوزه راه آهن استان گلستان انجام داده که قابل تقدیر است.

صادقلو ادامه داد: دولت این اقدامات را برای توسعه خط ریلی اینچه برون انجام داده و چند پیوست کلی نیز برای کریدور شدن این منطقه پیش بینی کرده است.

وی تصویب نهایی ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در مجلس و آغاز عملیات اجرایی بندرخشک در این منطقه را دو پیوست توسعه خط ریلی اینچه برون اعلام کرد و افزود: اجرایی شدن این پیوست ها به رونق اقتصادی و ایجاد ارزش افزوده خط ریلی کمک می کند.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه پیش بینی شده برای جابه جایی سالانه ۱۰ میلیون تن کالا در چند سال آینده و ۲۵ تا ۳۰ میلیون تن کالا در دورنمای آینده، اقدامات انجام شده برای رسیدن به این اهداف تاکنون رضایت بخش نبوده است.

وی تصریح کرد: ورود نخستین محموله کانتینری با قطار از چین، طلیعه ای برای توسعه ترانزیت کالا از خط ریلی اینچه برون است. استاندار گلستان همچنین بر لزوم اجرایی شدن خط راه آهن حومه ای گرگان - گنبد - کلاله به عنوان بخشی از راه آهن گرگان - مشهد تأکید و اظهار کرد: اجرایی شدن این طرح از مطالبات مردم منطقه است که به اندازه یک بزرگراه کار حمل و نقل را انجام می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی