پنج شنبه, 06 مهر 1396 - 06:49

امسال 919کیلومتر راه آهن در کشور بهره برداری می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت که امسال 919 کیلومتر راه آهن با اعتبار 2 هزار و 100 میلیارد تومان در کشور به بهره برداری می رسد.

خیرالله خادمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شبکه راه های استان مازندران در گفت وگو با ایرنا افزود: میزان اعتبار ابلاغی شبکه ریلی کشور در سال جای نسبت به سال قبل 70 درصد بیشتر شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه و زیرساخت حمل و نقل کشور دلیل این افزایش اعتبار را توجه ویژه دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی به موضوع زیرساخت شبکه ریلی کشور اعلام کرد.

خادمی همچنین گفت: ساخت 9 هزار کیلومتر شبکه ریلی جدید در دولت دوازدهم برنامه ریزی شده که 3هزار و 400 کیلومتر از آن در حال اجراست.

وی افزود: تاکنون طرح مطالعاتی 4هزار و 500 کیلومتر شبکه ریلی به اتمام رسیده و طرح مطالعاتی یک هزار کیلومتر دیگر هم در دستور کار قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح هایی که امسال به بهره برداری می رسند مربوط به استان های همدان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه و گیلان هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به مازندران سفر کرده است تا از طرح های راهسازی این استان بازدید کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی