دوشنبه, 03 مهر 1396 - 08:06

خط آهن قزوین- رشت آماده بهره برداری می شود

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت با پیگیری های صورت گرفته خط آهن قزوین- رشت به زودی آماده بهره برداری می شود.

داود محمدی در گفت وگو با مهر اظهار کرد: در دوره نمایندگی خود چند موضوع را به عنوان اولویت در دستور کار پیگیری قرار دادم که حوزه راه، آب و کشاورزی از جمله آنها بود.

وی افزود: انتقال آب شرب از سد طالقان و آبیاری تحت فشار و قطره ای از دیگر موضوعات بود که عملیاتی شد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: همچنین خط آهن قزوین - رشت که مورد پیگیری قرار می گرفت به زودی زیر خط مسافربری می رود و می تواند حلال بخش زیادی از مسائل این حوزه باشد.

محمدی به دیگر پیگیری های حوزه راه اشاره و خاطرنشان کرد: مطالعات خط آهن قزوین - قم نیز در حال انجام است و امور اجرایی آن به زودی آغاز می شود تا پس از بهره برداری در خدمت حل مشکلات مردم و رفاه آنان باشد.

وی تصریح کرد: قزوین به واسطه موقعیت استراتژیک خود شرایط ویژه ای از جمله در حوزه حمل و نقل و ارتباطات دارد که از این رو باید به صورت جدی تری مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس اضافه کرد: این استان در مسیر ۱۱ استان کشور واقع شده و تاثیر زیادی در حوزه ترافیک کشور دارد، بنابراین نیاز است با بهره مندی از دانش روز و در نظر گرفتن شرایط منطقه برای تسهیل ترافیک در آن اقدام به عمل آید.

محمدی ادامه داد: این امر طبیعتا علاوه بر تسهیل در جابه جایی مسافر و کالا در استان، در صورت اجرای طرح های صحیح و اصولی، زمینه ساز کاهش تصادفات در راه های مواصلاتی استان و افزایش سفرهای ایمن می شود.

وی همچنین بر ضرورت تخصیص اعتبارات ملی و استانی برای بهبود شرایط حمل و نقل در راه های استان تاکید کرد و خواستار رسیدگی هر چه سریع تر مسئولان امر به مسائل حوزه راه شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی