یکشنبه, 02 مهر 1396 - 08:05

وزیر راه و شهرسازی / شهرسازی ریل پایه در دستور کار است

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون شهرسازی در ایران، خودرومحور بوده است، گفت: شهرسازی ریل پایه در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است که برای اجرای آن باید دو دهه تلاش کرد.

به گزارش «فرصت امروز» از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از طریق شهرسازی ریل پایه میزان دسترسی، ایمنی و آرامش روانی بهتر می شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به بحث نوسازی ناوگان در حمل و نقل بیان داشت: بخشی از حمل و نقل که مربوط به کلانشهرها می شود، حمل و نقل حومه ای است.

به طور مثال، روزانه حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از حومه به شهر تهران سفر می کنند که 98درصد این سفرها با خودروی شخصی انجام می شود.

وی افزود: این حجم از سفر با خودروی شخصی در وقت، آلودگی و تصادفات نقش قابل توجهی دارد. آخوندی به نقش حمل و نقل حومه ای ریلی در برنامه ششم اشاره کرد و گفت: امسال سال اول برنامه ششم است و برای توسعه حمل و نقل حومه ای ما به سرمایه گذاری در زیرساخت و ناوگان نیاز داریم.

وزیر راه و شهرسازی جذب سرمایه گذاری بین المللی در بخش حمل و نقل را مهم دانست و گفت: طرح های ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه حمل و نقل ریلی حدود 28 میلیارد دلار به سرمایه گذاری نیاز دارد که این عدد باید مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: برای توسعه حمل و نقل ریلی باید صندوق توسعه ملی وارد این بحث شود که در برنامه ششم توسعه به آن توجه شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی