شنبه, 01 مهر 1396 - 08:02

زیرساخت های جذب سرمایه خارجی در حوزه ریلی فراهم شده است

علیم یارمحمدی با اشاره به وام 70 میلیون یورویی پاریس به تهران عنوان کرد که باید سرمایه های خارجی در همه حوزه ها جذب شود، البته در این مسیر نیاز است به اولویت ها و نیازهای کشور توجه شود؛ به نحوی که هر معاونت در وزارت راه و شهرسازی با سرمایه گذاران خارجی به تفاهم برسد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خانه ملت با بیان اینکه لازم است زیرساخت سرمایه گذاری خارجی فراهم شود، گفت: به نظر می رسد زیرساخت ها برای سرمایه گذاری خارجی در حوزه ناوگان حمل و نقل ریلی فراهم شده است و این به نفع کشور تمام می شود.

وی با اشاره به فضای بعد از برجام عنوان کرد: بعد از اجرای توافق هسته ای بسیاری از کشورهای اروپایی خواهان سرمایه گذاری در ایران هستند، چرا که در شرایط نامناسب خاورمیانه، ایران تنها کشور امن برای سرمایه گذاری است، بنابراین باید از فضای پیش آمده بهترین استفاده را داشت.

نماینده مردم زاهدان در مجلس در گفت وگو با خانه ملت، با تأکید بر اینکه اگر از فضای پسابرجام استفاده نکنیم، بازنده خواهیم بود، اظهار داشت: پیشنهاد می شود که وزیر راه و شهرسازی برای جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف، رقابتی بین معاون های خود ایجاد و بعد از جذب سرمایه در حوزه راه، سرمایه گذاران را به سمت ساخت مسکن در ایران هدایت کند.

یارمحمدی در نهایت عملکرد وزارت راه و شهرسازی را در جذب سرمایه خارجی در فضای پسابرجام ارزیابی کرد و گفت: در حوزه هواپیما و ناوگان حمل و نقل ریلی سرمایه خارجی مناسبی جذب شد، اما انتظار ما بیش از این مقدار است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی