سه شنبه, 28 شهریور 1396 - 08:02

گردشگرانی از ۱۱ کشور جهان اول مهرماه با قطار گردشگری به ایران می آیند

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه آهن خبر از ورود قطار گردشگری بین المللی با حضور ۵۹ توریست و از ۱۱ کشور جهان در روز اول مهرماه داد.

به گزارش «فرصت امروز» به نقل از روابط عمومی راه آهن ایران، علی کاظمی منش، مدیر کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری با اعلام این خبر گفت: این قطار روز ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) از تاشکند ازبکستان حرکت کرده است و بعد از عبور از شهرهای سمرقند، بخارا و عشق آباد روز اول مهرماه از مرز سرخس وارد ایران می شود.

وی ادامه داد: این قطار دارای گردشگرانی از ۱۱ کشور جهان است و قرار است در مدت یک هفته با سفر به شهرهای یزد، اصفهان، شیراز، پاسارگاد، سعادت شهر (پاسارگاد) و تهران از جاذبه های گردشگری کشورمان دیدار کنند.

وی با بیان اینکه قطار گردشگری بین المللی هزار و یکشب، بیست و یکمین قطاری است که با هدف توسعه گردشگری ریلی بین المللی و استفاده از ظرفیت کریدورهای ریلی وارد کشورمان شده است، عنوان کرد: این قطار شامل ۵۹ مسافر از کشورهای الجزایر، آلمان، ترکیه، سوییس، استرالیا، انگلیس، هندوستان، فرانسه، بلژیک، اتریش و روسیه است که بعد از یک هفته اقامت روز ۸ مهرماه (۳۰ سپتامبر) از طریق مرز هوایی کشورمان را ترک می کنند.

کاظمی منش در خاتمه اظهار داشت: با مطالعه و بررسی صورت گرفته در راه آهن درصدد هستیم بر توسعه گردشگری ریلی بین المللی بیفزاییم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی