یکشنبه, 26 شهریور 1396 - 08:08

سهم بخش خصوصی از جابه جایی هوایی مسافر چقدر است؟

70 درصد جابه جایی مسافر در صنعت حمل و نقل هوایی کشور توسط شرکت های خصوصی انجام می شود. علی عابدزاده در جمع خبرنگاران افزود: برای ورود بخش خصوصی به صنعت حمل و نقل هوایی در کشور فضای مناسبی به وجود آمده است و باید به سرمایه گذاری خود در بخش های مختلف این صنعت ادامه دهد.

وی ابتکار عمل بخش خصوصی در صنعت هوانوردی ایران را «بی سابقه» توصیف کرد و گفت: 95درصد آموزش های خلبانی و 90 درصد خدمات فرودگاهی در کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: خوشبختانه در دو سال گذشته (پس از توافق برجام) رشد صنعت حمل و نقل هوایی نسبت به بخش جاده ای و ریلی بسیار بیشتر بوده و آزادسازی نرخ بلیت پروازهای هوایی تحول بزرگی در این عرضه به وجود آورده است.

به گفته وی، با توجه به شرایط مناسب امروز که موجب کاهش تدریجی ریسک سرمایه گذاری در صنعت شده است، بخش خصوصی می تواند در زمینه خدمات فرودگاهی، تأمین ناوگان و تجهیزات ناوبری سرمایه گذاری کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد با توجه به جمعیت بیش از 80 میلیون نفری کشور، امکانات موجود و 80 فرودگاه فعال، باید سفرهای هوایی به دو تا سه برابر کنونی افزایش یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی