سه شنبه, 14 شهریور 1396 - 08:08

پیشرفت 10درصدی صنعت ریلی نسبت به سال گذشته

مدیرعامل شرکت راه آهن کشش درباره میزان پیشرفت در حمل ونقل ریلی گفت که برنامه های توسعه با هر کیفیتی که نوشته شوند و هر آینده ای را هم که تصویر کرده باشند، باید براساس واقعیت موجود تفسیر بشوند.

طاهرافشار ادامه داد: در واقع در تبیین نقاط ضعف و قوت آنها باید گفت هر چقدر در حوزه ریلی در شش ماهه اول امسال پیشرفت داشته ایم همین رقم هم با یکی دو درصد بالا و پایین برای شش ماهه دوم سال متصور خواهد بود. تا الان هم این پیشرفت حدود 10 یا 12درصد بوده است که برای چندماه اخیر نیز همین قدر خواهد بود.

به گزارش تین نیوز، او همچنین گفت: در یک سال گذشته تولید معادن با یک افزایش 2درصدی نسبت به یک سال گذشته مواجه شده و این مورد، باعث شده حجم بار معادن در شبکه حمل ونقل ریلی نیز 2درصد افزایش را تجربه کند.

جواد طاهرافشار افزود: لازم است برای اینکه حجم بار از جاده که خطرات خودش را دارد به سمت ریل بیاید، خود بخش ریلی چه خصوصی و چه دولتی تلاش کند، که البته به دلیل اینکه حمل ونقل ریلی ما بیشتر دولتی است، انجام این امور بیشتر برعهده راه آهن است. ما به عنوان شرکت های حمل ونقلی بیشتر وظیفه حمل بار را داریم. ناوگان ما باید آماده باشد تا بار تولیدشده را حمل کند.

مدیرعامل شرکت راه آهن  با بیان این مطلب که شرکت های ریلی در سال 96 بهتر کار کرده اند، گفت: شرکت ها پیشرفت های زیادی داشتند و در نتیجه بار بیشتری را هم بردند. دلیل این پیشرفت ها هم این است که خود شرکت ها آماده به کارتر شدند، چراکه دولت در این قسمت ها نقشی ندارد. دولت فقط در تلاش برای جذب بار بیشتر می تواند مؤثر باشد. یا اینکه بخش دولت در توسعه خطوط ریلی و کشاندن آن تا محل تخلیه بارها می تواند ایجادکننده تغییر و به تبع آن پیشرفت باشد. اگر بخش ریلی پیشرفت کند ما می توانیم شاهد پیشرفت در حمل ونقل ترکیبی هم باشیم، چراکه حتی توسعه این بخش نیز به توسعه حمل ونقل ریلی مرتبط است.

جواد طاهرافشار درباره چشم انداز صنعت ریلی گفت: بنده آدم خوش بینی هستم و چشم انداز را مثبت می بینم. ما در حمل ونقل بار در دو سال اخیر 40درصد افزایش را تجربه کرده ایم. امسال نسبت به پارسال نزدیک به 30درصد در جذب بار افزایش عملکرد داشته ایم. آماده به کاری ناوگان هم بیشتر شده است. اگر صنعت ریلی از بازگشت سرمایه خود مطمئن باشد، سرمایه گذاری در این صنعت هم بالا می رود. ایجاد جذابیت در این بخش هم به تلاش دولت در تدوین قوانین سهل گیرانه تر و راه گشاتر بستگی دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی