یکشنبه, 05 شهریور 1396 - 08:00

رشد ۷ درصدی ترانزیت ریلی در مرداد امسال

شرکت راه آهن ایران از رشد 7درصدی ترانزیت ریلی در مردادماه سال ۱۳۹۶ خبر داد. طبق برآوردهای صورت گرفته از عملکرد ثبت شده خطوط ریلی ایران در ماه گذشته ۸۴ میلیون تن – کیلومتر به شکل روزانه متوسط عملکرد باری راه آهن بوده و این موضوع رشدی 7درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

راه آهن همچنین اعلام کرده رکورد عملکرد ریلی کشور در سال ۱۳۹۶ رشدی ۱۵درصدی از نظر تناژ در قیاس با مدت مشابه سال گذشته داشته و همچنین برنامه ریزی ها به دنبال آن است که در ماه های آینده این رقم به شکل بیشتری افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در حوزه ترانزیت بار نیز از ابتدای سال تاکنون عرصه ریلی افزایشی ۵۷درصدی را به ثبت رسانده و به رکورد ۵۲۳ هزار تن رسیده است در حالی که این رقم در سال گذشته ۳۳۲ هزار تن بود.

براساس آمارهای ارائه شده از سوی راه آهن، حمل گوگرد بالاترین آمار عملکرد در این حوزه را داشته و مسیر ترکمنستان به سمت خلیج فارس نیز بیشترین اهمیت را در حوزه خطوط ریلی باری ایفا کرده است.

طبق اعلام راه آهن، رشد حجم مواد معدنی و البته رشد جابه جایی گندم از طریق ریل تاثیرگذارترین دلایل این بهبود آمار بوده است تا جایی که می توان افزایش ۱۶۲درصدی را در این موارد به ثبت رساند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی