شنبه, 04 شهریور 1396 - 08:34

بازسازی و بهسازی ۱۴۰۰ کیلومتر خط آ هن با رقم ۸۸۰۰ میلیارد ریال

معاون فنی و زیربنایی راه آهن با اشاره به بازسازی ۶۰۰ کیلومتر خطوط ریلی فرسوده و بهسازی ۸۰۰کیلومتر خطوط ریلی دارای نقص، گفت: برای این دو پروژه رقم ۸۸۰۰میلیارد ریال  اعتبار از محل منابع مالی طرح های عمرانی راه آهن در نظر گرفته شد.

مازیار یزدانی در گفت و گو با فارس با اشاره به اجرای پروژه  بازسازی خطوط ریلی کشور اظهار داشت:  در این راستا تلاش کردیم بازسازی حدود 600 کیلومتر از خطوط شبکه سراسری راه آهن کشور در مناطقی از خط را که به دلیل قدمت بالا و فرسودگی شدید موجب کاهش سرعت، ایمنی سیر و ظرفیت خط می شود، دنبال کنیم.

وی تأکید کرد: با اجرای بازسازی خطوط  از بروز پیامدهای نامطلوب در سیر نظیر کاهش ایمنی سیر، سرعت و ظرفیت خط  جلوگیری می شود.

معاون فنی و زیربنایی راه آهن افزایش سرعت و ایمنی سیر قطارها، کاهش زمان سفر و ایجاد رضایتمندی برای مشتریان راه آهن را از اهداف و مزایای  اجرای این پروژه عنوان کرد.

وی تأکید کرد:  فراهم شدن امکان افزایش سرعت، ایمنی و بالا رفتن ظرفیت شبکه حفظ و تداوم بهره برداری از شبکه راه آهن کشور منوط به اجرای پروژه بازسازی در مناطق مورد نیاز است که باید به صورت مستمر برنامه ریزی و  اجرا  شود.

یزدانی اضافه کرد: در این باره می توان به بازسازی بلاک مازو- بالارود در منطقه زاگرس یا  بازسازی بلاک چمسنگر-کشور در منطقه لرستان اشاره کرد.

معاون فنی و زیربنایی راه آهن یادآور شد: اجرای این پروژه در دولت یازدهم 22.5 درصد رشد داشته است و به همین نسبت شاهد رشد سطح کیفی در خطوط شبکه ریلی کشور در سال های اخیر هستیم.

وی بهسازی خطوط ریلی را از دیگر پروژه  های هدفگذاری شده در معاونت فنی و زیربنایی راه  آهن معرفی کرد و گفت: بهسازی 800 کیلومتر از خطوط شبکه سراسری راه آهن کشور در مناطقی از خط که به دلیل شرایط کیفی نامطلوب ناشی از بهره برداری طولانی مدت دچار نقص و موجب کاهش ایمنی سیر و ظرفیت خط شده بود، دنبال شد.

یزدانی ارتقای کیفی خط، افزایش ایمنی سیر، افزایش ظرفیت و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری خط را از اهداف و مزایای حاصل از اجرای این پروژه عنوان کرد.

معاون فنی و زیربنایی راه آهن اضافه کرد: تأمین مالی بهسازی این 800 کیلومتر خط ریلی  از محل منابع مالی طرح های عمرانی راه آهن و در قالب پیمانکاری است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی