دوشنبه, 30 مرداد 1396 - 08:10

افزایش ۳ برابری صادرات ریلی از زاهدان به کویته

فرصت امروز: مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت صادرات کالا از طریق خط ریلی زاهدان به کویته پاکستان از دی ماه سال ۹۵ تا خرداد ماه سال جاری نسبت به سال قبل از آن سه برابر شده؛ به طوری که ۳۰۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش «فرصت امروز» به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ مجید ارجونی در ارتباط با حوزه بار و ترانزیت، اظهار داشت: از اول دی ماه سال ۹۵ تا خرداد ماه سال ۹۶، ۱۴ هزار و ۹۵۹ تن کالا از طریق این خط ریلی به پاکستان صادر شده که نسبت به ۳ هزار و ۷۰۳ تن سال قبل از آن، سه برابر شده است.

وی افزود: همچنین میزان واردات کالا از پاکستان به ایران از طریق این خط ریلی از ۴ هزار و ۵۵۴ تن سال ۹۵ با رشد ۶۵درصدی به ۷ هزار و ۴۹۸ تن در شش ماهه (اول دی ماه ۹۵ تا خرداد ماه سال ۹۶) رسید.

وی تصریح کرد: میزان ترانزیت نیز از ۳ هزار و ۸۲ تن در سال ۹۵ با رشد ۷۵ درصدی به ۵ هزار و ۳۸۲ تن (اول دی ماه ۹۵ تا خرداد ماه سال ۹۶) رسید.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق بیان کرد: سیمان، قیر، گوگرد، گل سرخ و فوتس اویل عمده کالاهای صادراتی توسط این خط ریلی به پاکستان به شمار می روند.

وی ادامه داد: همچنین عمده کالاهای وارداتی در این مسیر شامل برنج خوراکی و کنجد و عمده کالاهای ترانزیتی شامل گوگرد خام می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی