سه شنبه, 24 مرداد 1396 - 08:00

ترانزیت کالا در شبکه ریلی کشور 55 درصد افزایش یافت

فرصت امروز: معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از رشد 55 درصدی ترانزیت کالا در شبکه ریلی کشور از ابتدای امسال تا 17 مردادماه جاری در مقایسه با زمان مشابه سال قبل خبر داد.

«ابراهیم محمدی» افزود: پیش بینی می کنیم امسال ترانزیت کالا توسط شبکه ریلی کشور به حدود 3 میلیون تن افزایش یابد و در افق 1404 این میزان به بیش از 5 میلیون تن برسد.

وی با اشاره به مزیت های حمل کالا با شبکه ریلی کشور اظهار داشت: سال گذشته 27.5 میلیارد تن کیلومتر بار توسط ریل جابه جا شد که به ازای هر تن 800 ریال به نفع اقتصاد ملی بود.

این مقام مسئول در راه آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: پیش بینی می کنیم امسال 43 میلیارد تن کیلومتر بار توسط شبکه ریلی جابه جا شود که این موضوع در کاهش آلاینده ها و مصرف سوخت تاثیر بسیار زیادی دارد.

همچنین حسین آشوری، عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت ترانزیت کالا توسط شبکه ریلی در اقتصاد ملی گفت: هدف گذاری ما برای امسال در حوزه ترانزیت ارتقای 150 درصدی آن نسبت به سال گذشته است.

وی افزود: آمارها نشان می دهد از ابتدای امسال تاکنون ترانزیت کالا 55 درصد در شبکه ریلی کشور رشد داشته و دستیابی به هدف تعیین شده امکان پذیر است.

وی ادامه داد: برای رشد ترانزیت در شبکه ریلی کشور، کارگروه حمل و نقل بین المللی در راه آهن تشکیل شده تا با استفاده از ظرفیت های موجود در نقاط مرزی کشور بتوانیم ترانزیت کالا را از طریق نقاط مرزی به کریدورهای منطقه به خصوص به کشورهای آسیای میانه و ترکیه تا اروپا افزایش دهیم.

آشوری همچنین از آمادگی راه آهن ایران برای افزایش صادرات کالاهای تولیدکنندگان داخلی به کشورهای منطقه خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون صادرات کالا توسط شبکه ریلی 11درصد رشد داشته و ما آمادگی داریم با اعمال تخفیف های مناسب، کالای صادرکنندگان ایرانی را به بازارهای هدف برسانیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی