یکشنبه, 12 ارديبهشت 1395 - 01:50

هنوز برنامه پرواز حجاج، مشخص نیست

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه هنوز هیچ برنامه‌ای برای پرواز حجاج به عربستان مشخص نشده است، گفت: هنوز مذاکرات برای انجام پرواز حج به نتیجه نرسیده و سازمان حج و زیارت هنوز نتوانسته قرارداد حمل‌و‌نقل و اسکان حجاج را با طرف عربستان منعقد کند.

مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با ایلنا اظهار داشت: گویا هنوز مسائل سیاسی بین ایران و عربستان حل نشده و بنا بر آخرین گزارشی که رئیس سازمان حج و زیارت دادند هنوز عربستان جواب مثبت نداده است.

وی ادامه داد: در سنوات گذشته دو شرکت هواپیمایی ماهان و ایران ایر 50درصد پروازها را انجام می‌دادند و انجام 50درصد دیگر پروازها هم بر عهده سعودی ایرلاین بود، اما امسال مشخص نیست که همین روال ادامه داشته باشد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه طبق مقررات باید 50درصد پروازها را ایران و 50درصد دیگر را عربستان انجام دهد، گفت: البته این روال منوط به این است که روابط سیاسی دو کشور به حالت قبل برگردد اما هنوز مذاکره‌ای برای انجام پروازها نشده است.

اسعدی سامانی افزود: مسئله ویزای حجاج هنوز حل نشده است و بدون حل این مسائل نمی‌توان برنامه پروازی را مشخص کرد.

وی ادامه داد: اگر عربستان جواب مثبت به شرایط ایران برای اعزام حجاج دهد، بلافاصله برنامه و زمان‌بندی پرواز‌ها هم مشخص و اعلام می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی همچنین درباره آخرین وضعیت پرداخت بدهی ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها و شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی گفت: ایرلاین‌ها متعهد شده‌اند که به تدریج بدهی‌های خود را پرداخت کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی