سه شنبه, 07 ارديبهشت 1395 - 02:30

زیمنس در ایران، واگن می‌سازد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نمی‌توان قرارداد 500 صفحه‌ای ایرباس را یک شبه نهایی کرد، گفت: طبق مذاکرات مپنا با زیمنس، قرار است این شرکت آلمانی در ایران واگن بسازد.

اصغر فخریه کاشان در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه قرارداد ایرباس یک قرارداد ۵۰۰ صفحه‌ای است و این قرارداد مهم سیاسی – اقتصادی را نمی‌توان یک‌شبه و در مدت زمان کوتاهی نهایی کرد، اظهار داشت: موارد حقوقی بسیاری در این قرارداد آمده است که بند بند آن باید توسط کارشناسان دستگاه‌های نظارتی و مربوطه بررسی شود.

35742743734734572462346234734735835247623623476243

وی افزود: اگر قرارداد در چارچوب منافع کشور باشد به امضا می‌رسد، بنابراین طبیعی است که بررسی و رسیدن به مراحل نهایی زمان‌بر خواهد بود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه زمان‌بر بودن قرارداد با ایرباس به این معنی نیست که در مفاد قرارداد تغییری داده شده است، ادامه داد: از همان تاریخ خرداد ماه به بعد قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما نهایی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به دستاورد‌های سفر اخیر نمایندگان وزارت راه و شهرسازی به آلمان گفت: در سفر اخیر به آلمان با شرکت زیمنس یک یادداشت تفاهم به امضا رسیدکه براساس آن قرار است زیمنس فعالیت‌هایی مطالعاتی در زمینه شبکه حمل‌و‌نقل کشور به‌طور رایگان انجام دهد و در صورت توافق وزارت راه و شهرسازی مذاکره و تفاهم‌نامه به مراحل بعدی می‌رسد.

فخریه کاشان ادامه داد: مذاکره زیمنس با مپنا برای ساخت ناوگان ریلی و لکوموتیو ادامه دارد و البته شرط ما این است که ساخت واگن‌ها و لکوموتیوها در ایران انجام شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در زمینه‌های مختلف وارد مذاکره با شرکت‌ها و بانک‌های آلمانی شدیم، گفت: در این مذاکرات باید اطمینان حاصل شود که منابع فراهم است و باید در رفع مشکلاتی که پیش راه است مانند مسائل بانکی به توافق برسیم.

وی همچنین در تشریح جزییات دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیر انرژی سوئد، گفت: دیدار وزرای راه و شهرسازی و انرژی سوئد بیشتر گفت‌وگویی اولیه بود تا آنها امکانات خود را در بخش حمل‌و‌نقل جاده‌ای مثل همکاری در تولید تراک‌های اسکانیا و ولوو مطرح کنند. ما نیز در این دیدار، خواسته‌های خود را مطرح کردیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: بحث دیگر وزرای راه و شهرسازی ایران و انرژی سوئد مرتبط با مؤسسه بیمه صادراتی و بانک‌های سوئد برای فراهم‌کردن فاینانس بود. در این زمینه مؤسسه بیمه صادراتی سوئد که در این دیدار حضور داشت، اعلام کرد اگر پروژه‌ای وجود داشته باشد تأمین مالی می‌کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی